2024-04-23

Jak dobrać damską marynarkę do sylwetki?

Dobór marynarki

Damski żakiet powinien być elementem wyposażenia każdej garderoby, bez względu na to, w jakim stylu dana kobieta czuje się dobrze. Jest on idealnym dopełnieniem stylizacji wieczorowej, ale równie dobrze może przełamać konwencję w tej wybieranej na co dzień na przykład w zestawieniu z białym t-shirtem i dżinsami. Na co zwrócić uwagę kupując damską marynarkę? W jaki sposób dobrać ją odpowiednio do figury? Podpowiadamy.

Żakiet dla klepsydry i figury typu gruszka

Kobiety, które posiadają figurę klepsydry idealnie będą prezentować się w marynarce damskiej która będzie dopasowana. Na pewno powinna podkreślać wcięcie w talii. Świetnie jeśli jest ona zapinana na jeden guzik – to podkreśli wszelkie walory. Z kolei posiadaczki figury gruszki, czyli szerokich bioder można bardzo zrównoważyć żakietem, który będzie podkreślał linię ramion. Warto jest postawić na tego typu modele, w których pojawiają się bufki, albo też poduszki na ramionach. Koniecznie też duże klapy.

Marynarka do figury typu jabłko

Kobiety posiadające figurę typu jabłko nie mają zarysowanego wcięcia w talii. Często także mają wiele do powiedzenia w kwestii wystającego za bardzo brzuszka. Spokojnie, to także można odpowiednio zbilansować za pomocą marynarki. Modelowanie sylwetki z jej pomocą odbywa się głównie przez postawienie na model jednorzędowy. Świetnie jeśli będzie rozkloszowany i kończył się w okolicy bioder. Dobrze, jeśli też nie będzie posiadał zapięcia.

Marynarka dla bardzo szczupłej sylwetki

Jeśli kobieta jest posiadaczką bardzo szczupłej sylwetki, wówczas idealnym wyborem dla niej będzie model, który doda jej nieco objętości. Tutaj sprawdzi się bardzo dobrze w tej roli żakiet dwurzędowy, albo też pudełkowy.

Zobacz także: https://openzone.pl/jak-dobrac-sukienke-do-figury/

Marynarki dla niskich pań

Marynarkami dla kobiet o niskim wzroście są przede wszystkim te, które nie będą skracać sylwetki. Warto więc patrzeć najlepiej na te, które są po pierwsze dopasowane, po drugie krótkie, a po trzecie jednorzędowe.

Dobra jakość ma znaczenie

Najważniejsze jest jednak to, aby dobrać marynarkę do swoich potrzeb pod względem komfortu noszenia. Ten zapewnią nam jedynie dobre kroje z dobrej jakości materiałów. Jakość ma naprawdę ogromne znaczenie na drodze do tego, aby czuć się dobrze w ubraniach i po prostu dobrze się w nich prezentować.