2024-04-22

Marzysz o szczupłej sylwetce? Te metody pomogą ci ją osiągnąć!

Zabiegi na szczupłą sylwetkę

Brak czasu na niezbędną aktywność fizyczną to niejedyny powód problemów z sylwetką, która nie jest dla nas zadowalająca. Wpływają na nie również nieodpowiedni sposób odżywiania, siedzący tryb pracy czy ogólnie niezdrowy tryb życia. Te czynniki sprawiają, że skutecznie przybieramy na wadze. Nawet najlepiej dobrana dieta czasami może okazać się niewystarczająca. Na pomoc przybywa jednak niezawodna medycyna estetyczna. Różnego rodzaju zabiegi odchudzające pozwolą nam cieszyć się szczupłą figurą. Które z nich są najbardziej skuteczne?

Kriolipoliza, zabieg mroźny i skuteczny

Kriolipoliza to kuracja polegająca na chłodzeniu tkanek tłuszczowych, tak aby spowodować ich rozpad. Poprzez proces mrożenia uwalniane są lipidy z komórek tłuszczowych i transportowane dalej przez układ limfatyczny. Dzięki temu, że krystalizują się one w wyższej temperaturze, kriolipoliza nie niszczy innych tkanek, takich jak skóra czy nerwy.

Sam zabieg nie jest inwazyjny i nie powoduje bólu. Odczuwalny może być jedynie dyskomfort spowodowany zasysaniem skóry i zimnem. Na widoczne efekty musimy poczekać od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy. Natomiast utrzymują się one przez około pół roku. Dłuższy czas oczekiwania na rezultaty wiąże się z tym, że komórki tłuszczowe usuwane są powoli, w trakcie procesu metabolicznego.

Kriolipoliza przeznaczona jest dla osób, które nie mają problemów z dużą nadwagą, a chcą jedynie pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej w mniejszej ilości, nagromadzonej miejscowo. Najczęściej wykonywana jest na takich partiach ciała, jak brzuch, boczki lub dolne okolice bioder i górne obszary ud. Co ważne, kriolipolizę można przeprowadzać nawet w cieplejsze dni.

Poznaj też inne metody pielęgnacyjne na ten czas w tekście: Skuteczne i bezpieczne, czyli idealne zabiegi na lato 

Endermologia LPG – mechaniczne i efektywne działanie

Endermologia LPG jest metodą, która bardzo skutecznie radzi sobie w walce z cellulitem oraz nadmierną ilością tkanki tłuszczowej w konkretnych obszarach ciała. Zabieg działa w oparciu o reakcje biologiczne, które stymulują procesy usuwania komórek tłuszczowych. Specjalne rolki, poruszające się z różną prędkością i w różnych kierunkach, w połączeniu ze zjawiskiem próżni, oddziałują na wszystkie warstwy skóry, dzięki czemu staje się ona wyraźnie bardziej miękka.

Zabieg ten jest nieinwazyjny i trwa około 40 minut. Aby zapewnić optymalne rezultaty, należy wykonać od 10 do 20 powtórzeń kuracji.

Endormologia LPG – efekty możliwe do uzyskania:

• wyszczuplenie i wymodelowanie sylwetki,

• redukcja cellulitu,

• ujędrnienie i zmiękczenie skóry,

• usunięcie toksyn oraz zbędnych produktów przemiany materii,

• wzmocnienie tkanki łącznej,

• regeneracja skóry,

• zmniejszenie retencji wody.

Rezultaty endermologii LPG utrzymują się przez około pół roku. Aby były one trwalsze, należy dbać o dobrze dobraną dietę i aktywność fizyczną.

Kawitacja ultradźwiękowa, czyli sukces emitowanych fal

Kolejna metoda redukcji miejscowo zlokalizowanego nadmiaru tkanki tłuszczowej, która cieszy się coraz większą popularnością. Kawitacja ultradźwiękowa to zabieg nieinwazyjny i bezbolesny, polegający na użyciu ultradźwięków w celu wywołania implozji komórek. Dzięki emitowanym falom błony komórek tłuszczowych są rozrywane, co skutkuje ich trwałym zniszczeniem. Kawitacja ultradźwiękowa najczęściej stosowana jest w takich partiach ciała, jak ramiona, brzuch, uda czy okolice kolan.

Rezultaty widoczne są już po pierwszym zabiegu, a tkanka tłuszczowa redukowana jest bardzo szybko. Uzyskanie w pełni satysfakcjonujących efektów możliwe jest po przeprowadzeniu od 4 do 8 serii.

Zabiegi odchudzające pomogą w bardzo szybki i efektowny sposób pozbyć się dodatkowych kilogramów. Jak mówi jednak ta strona, należy jednak pamiętać o stosowaniu się do zaleceń specjalisty, który daną kurację przeprowadza. Nie zapominajmy również o tym, że nawet najlepsze urządzenia i metody nie sprawdzą się, kiedy zaniechamy aktywności fizycznej czy będziemy odżywiać się w nieodpowiedni sposób.