2024-04-20

Jak otworzyć skrzynkę na listy?

skrzynka na listy

Zgubione klucze, czy uszkodzone zamki to częsty problem, z którym na co dzień mierzą się ślusarze w całej Polsce. Zamki do skrzynek pocztowych nie są trudne do sforsowania ani nie mają skomplikowanego mechanizmu, co oznacza, że ich otwarcie jest bardzo proste. Jednak nie zawsze warto robić to samemu, a często najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy ślusarskiej. Jak otworzyć skrzynkę pocztową?

Brak możliwości otwarcia skrzynki na listy

Uszkodzony zamek, zgubienie kluczy lub złamany klucz mogą sprawić, że nie będziemy mogli otworzyć skrzynki na listy. To całkowicie uniemożliwia sprawdzenie korespondencji i może być przyczyną wielu problemów. Sytuację dodatkowo utrudnia fakt, że jedyną osobą, która ma klucz do skrzynki jest jej właściciel. Dawniej klucze znajdowały się jeszcze u zarządcy bloku lub w siedzibie poczty, jednak aby zwiększyć ochronę prywatności zmienione prawo i teraz nikt poza właścicielem nie może mieć dostępu do kluczy. To oznacza, że w sytuacji braku kluczy jesteśmy zdani na siebie lub pomoc ślusarza z https://www.pogotowie-zamkowe-lodz-24h.pl/.

Jak otworzyć skrzynkę na listy?

Otwieranie skrzynki na listy bez kluczyka nie jest skomplikowane, ale wymaga odpowiednich narzędzi. Jednak zanim podejmie się próbę, trzeba pamiętać, że przy okazji można całkowicie zniszczyć zamek, a w najgorszym przypadku nawet całą skrzynkę. O ile w domku jednorodzinnym nie jest to problemem i w razie czego zamki do skrzynek pocztowych można wymienić, to w przypadku domów wielorodzinnych i bloków, w którym jest jedna skrzynka dzielona na wielu lokatorów może być to bardziej kłopotliwe. Niemniej czasem opłaca się spróbować. Co zatem będzie potrzebne? Młotek, drut i płaski śrubokręt oraz trochę czasu i cierpliwości. Samodzielne otwarcie skrzynki pocztowej bez klucza to rozwiązanie siłowe, więc właściciel podejmuje się go na własną odpowiedzialność. Należy przyłożyć śrubokręt do zamka, dokładnie tak samo, jak zrobiłoby się to kluczem, a następnie delikatnie uderzać młotkiem w uchwyt śrubokręta tak, aby go „wbijać”. Jednocześnie śrubokrętem należy delikatnie poruszać, próbując wcisnąć zamek do środka. Niektóre, zwłaszcza starsze zamki, które mogą być zabrudzone, czy zniszczone przez warunki atmosferyczne i czas będzie bardzo trudno otworzyć, a czasem może się okazać to po prostu niemożliwe.

Pomoc ślusarza

Osoby, którym nie udało się otworzyć skrzynki za pomocą siły lub po prostu nie chcą próbować mogą wezwać firmę ślusarską. Fachowiec szybko otworzy dowolny zamek, a w dodatku sprawnie wymieni go na nowy, przekazując właścicielom komplet kluczy. Dzięki temu problem zostanie rozwiązany szybko i bezproblemowo, a właściciel nie będzie tracił czasu nie próby otwarcia zamku i ewentualne naprawy zniszczeń. Co ważne, ślusarz pomoże również w sytuacji, gdy zamek się po prostu zablokuje na skutek awarii lub zanieczyszczenia. W takiej sytuacji fachowiec nie tylko otworzy skrzynkę, ale również naprawi lub wymieni zamek w zależności od tego, co jest bardziej opłacalne dla właściciela.