2024-07-15

Jak wybrać sofy do salonu?

jadalnia

Pokój dzienny to zazwyczaj miejsce, gdzie nie tylko spędzamy wolny czas i odpoczywamy, ale również przyjmujemy gości. Niektórzy twierdzą, że sofa jest sercem salonu, dlatego warto wybrać odpowiednią, która nie będzie jedynie elementem dekoracji wnętrza, ale również posłuży nam przez lata i spełni swoje funkcje. Jak to zrobić? Podpowiadamy.

Sofa do salonu – odpowiedni rozmiar i rodzaj

Sofa to ważny element wyposażenia domu. Możemy powiedzieć, że jest to miejsce centralne, w którym spotykają się domownicy i na który zapraszani są wszyscy goście. Dlatego tak ważne jest, aby przy wyborze sofy zadbać o szczegóły i nie podejmować decyzji o zakupie zbyt pochopnie.

Na początku pod uwagę należy wziąć jej rozmiar. Oczywiście najlepiej prezentują się duże kanapy, jednakże znajdą one zastosowanie tylko w większych pomieszczeniach. Jeśli mamy do zagospodarowania dużą ilość miejsca to możemy pozwolić sobie na meble większych rozmiarów. Gdy nasz salon jest nieco mniejszy, wtedy warto wybrać sofę, która dobrze wkomponuje się w ekspozycję wnętrza, ale i nie zajmie dużo miejsca.

Zazwyczaj szukając sofy do salonu mamy możliwość wyboru wieloelementowych zestawów wypoczynkowych. Składają się one z fotela i kanapy. To idealnie rozwiązanie, gdy mamy do zagospodarowania większe pomieszczenie. Gdy dysponujemy mniejszym metrażem, zawsze możemy pomyśleć nad dobrym ulokowaniem produktów. W ten sposób zaaranżujemy niewielki salon, który pomieści duży zestaw wypoczynkowy, a każdy domownik czy zaproszony gość będzie miał odrobinę przestrzeni dla siebie. Jeśli zależy nam na jeszcze większej wygodzie, możemy zastanowić się nad kupnem narożnika, który znajdzie również zastosowanie w pokoju nastolatka czy jadalni. Idealnym rozwiązaniem są również sofy 3- osobowe, które cechuje duża funkcjonalność.

Sofa do salonu – jakie funkcje ma spełniać?

W momencie zakupu sofy, zastanówmy się, jakie funkcje ma spełniać. Wiele producentów nie ogranicza się jedynie do mebli typowo dziennych, ale również oferuje takie z możliwością rozłożenia i funkcją spania. To idealny pomysł na zakup, gdy nasz mebel ma służyć dodatkowym gościom jako łóżko. Nie musimy w ten sposób myśleć nad dodatkowym miejscem. Sofa zapewni komfort i wygodę w nocy. Meble wypoczynkowe zróżnicowane są pod względem koloru, obicia, kształtu i estetyki, dlatego znajdą zastosowanie podczas każdej aranżacji wnętrza,a dodatkowo ozdobią pomieszczenie.

Zwróćmy uwagę czy sofa zawiera schowek. To znacznie ułatwi sprawę przechowywania poduszek i kołdry.