2024-07-22

Nauka tańca — od czego zacząć?

taniec

Taniec to hobby, które nie tylko dostarcza wiele radości, umożliwia nawiązanie nowych znajomości, ale także zapewnia nam świetną sylwetkę. Jeżeli już podjęliśmy decyzję o tym, że chcemy rozpocząć swoją przygodę z tańcem, często zastanawiamy się, od czego zacząć. Przedstawiamy najważniejsze elementy, o których należy pamiętać.

Wybór stylu tańca

Kiedy już podejmiemy decyzję, że chcemy rozpocząć naukę tańca, powinniśmy się zastanowić jaki styl będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Tutaj warto przemyśleć, czy chcemy nauczyć się tańca w jakimś konkretnym celu, na przykład na swoje własne wesele lub ślub znajomych oraz, czy chcemy uczyć się solo, czy w parze. W pierwszym przypadku powinniśmy wybrać kurs tańca dla narzeczonych, taniec towarzyski lub taniec użytkowy. Warto wcześniej oglądnąć filmiki obrazujące poszczególne style tańca, aby sprawdzić, czy jest to coś, co nas interesuje czy też nie.

Obecnie nauka tańca prowadzona jest w wielu szkołach, które oferują różne style. Do wyboru mamy taniec w parach taki jak towarzyski, użytkowy, salsę czy bachatę oraz inne. Możemy tańczyć też solo. Kobiety chętnie wybierają style takie jak salsa czy sexy dance, które pozwalają im świetnie się bawić i wypracować wymarzoną sylwetkę.

Wybór szkoły tańca

Kiedy zdecydujemy się już na jakiś konkretny styl tańca, warto poszukać szkoły, która oferuje jego naukę. W tym przypadku należy zwrócić uwagę na lokalizację — im mniejsza odległość placówki od naszego miejsca zamieszkania, tym łatwiej i szybciej będziemy docierać na treningi, a jeżeli zamierzamy trenować często i regularnie z upływem czasu stanie się to dla nas bardzo istotne.

W nauce bardzo ważny jest dobry nauczyciel, dlatego przed wyborem konkretnego miejsca dobrze jest sprawdzić opinie na temat zarówno samej placówki jak i instruktorów w niej pracujących. W tym celu możemy skorzystać z Facebooka czy wizytówki Google. Można również sprawdzić, czy szkoła oferuje karnety na zajęcia w korzystnych cenach, a także czy realizuje na przykład kartę Multisport.

Wybór odpowiedniego stroju na zajęcia

Kiedy już wybierzemy styl tańca i szkołę, do której chcemy uczęszczać, idąc na pierwsze zajęcia, musimy być odpowiednio ubrani. Dobór stylizacji jest zależny od rodzaju tańca, jaki wybraliśmy. Przede wszystkim powinien być wygodny i nie krępować naszych ruchów, dlatego najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem będzie T-shirt i legginsy.

Na pierwszych zajęciach instruktor poinformuje nas o tym, jakie ubranie będzie dla nas najwygodniejsze. Jeśli chodzi o buty, to tutaj sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, ponieważ wybór obuwia musi być uzależniony od stylu, na jaki się zapisaliśmy. W przypadku tańca towarzyskiego lub salsy będziemy potrzebować profesjonalnych butów, które możemy nabyć w specjalistycznych sklepach. Z kolei w przypadku stylów hip-hopowych wystarczy nam obuwie sportowe.