2024-06-25

Jak zostać barberem? Ile trwa ten proces?

Usługi barberskie cieszą się współcześnie ogromnym zainteresowaniem i uznaniem wśród panów. Coraz większe grono mężczyzn pragnie zyskać imponującą brodę, która przyciąga wzrok, dodaje męskości i poprawia walory wizualne twarzy. Wzrost zainteresowania usługami barberskimi sprawił, że wiele osób pragnie odbyć kurs i rozpocząć biznes polegający na świadczeniu usług tego typu. Jak zostać barberem? Czy warto uprawiać ten zawód?

 

Szukasz szkoły barberskiej? Odwiedź: https://szkolabarberska.pl/

Jak zostać barberem?

Co ciekawe, barber to zawód, który nadal pozostawia nutkę tajemniczości i dla wielu osób jest zawodem, który nie końca jest jasny. W wielu sytuacjach prezentowany może być jako usługa ekskluzywna, która stanowi fanaberię mężczyzny. Często usługi barberskie kojarzone są z czymś hipsterskim. Są to jednak mity, które związane są z usługami tego typu. Prawda jest nieco inna. Coraz większa liczba panów korzysta z usług tego typu, gdyż chce cieszyć się zadbaną i estetyczną brodą, co nie zawsze jest łatwe. Pielęgnacja brody w domowym zaciszu jest oczywiście możliwa, jednak niewielu mężczyzn podejmuje to ryzyko w obawie o to, że efekty będą niezadowalajace, a same czynności zmienią kształt twarzy lub zwiększą uczucie niepewności.

Czy usługi barberskie to luksus?

Usługi barberskie kojarzone są z usługą luksusową. Ponieważ barbering jest usługą fryzjerską, barberzy często myleni są z fryzjerami. Oczywiście fryzjer może ukończyć dodatkowy kurs i stać się barberem, jednak można ukończyć go także, będąc zupełnym laikiem. W tej branży liczy się spryt, szybkość uczenia oraz poczucie estetyki i proporcji. Barber to pewnego rodzaju artysta i rzemieślnik, który dbając o brodę klienta, tworzy indywidualne dzieło dostosowane do kształtu twarzy i wymagań danego klienta. Droga do zostania profesjonalnym barberem nie musi być długa.

Kurs barberski- Obowiązkowy krok do zostania barberem

Niestety, aby świadczyć własne usługi, najczęściej trzeba uczyć się od mądrzejszych i bardziej doświadczonych usług w danym fachu. Tylko to wygeneruje później większą liczbę klientów, gdyż zadowoleni usługami, chętnie będą wracali i korzystali z usług takiego specjalisty. Kursy barberskie obejmują najczęściej cykl 200 godzin szkolenia, podczas których profesjonaliści najpierw w teorii, a następnie w praktyce ukażą, w jaki sposób przystrzygać i modelować brodę, aby twarz mężczyzny prezentowała się jak najlepiej. Co ciekawe, otworzenie barbershopu t obecnie jeden z najlepszych biznesów na rynku, dlatego każda osoba, która chce rozpocząć działalność w tym kierunku, powinna odbyć profesjonalny kurs barberski i następnie generować ogromne zyski z prowadzenia biznesu tego typu! Oczywiście w trakcie kursu każdy uczestnik powinien otrzymać wszelkie niezbędne materiały, aby wynieść ze spotkań jak najwięcej. Zagwarantowanie sprzętu leży jednak w gestii organizatorów przedsięwzięcia.

Jak wygląda szkolenie?

Kada osoba, decydująca się na odbycie szkolenia dla barberów odbywa kurs składający się z około 200 godzin teoretycznych i praktycznych. W trakcie szkolenia osoba ćwiczy swoje umiejętności zdobyte podczas teoretycznych i praktycznych lekcji. Najczęściej do uzyskania uprawnień świadczenia usług tego typu, konieczne jest wyćwiczenie swoich umiejętności na około 50 głowach. Pierwsze dni to sama teoria, kolejne to praca na główkach fryzjerskich, natomiast pomyślne zakończenie tej części szkolenia otwiera drogę do ćwiczeń na prawdziwych klientach.  Warto jednak podkreślić, że barber nie powinien posiadać wyłącznie wiedzy i umiejętności, ale powinien mieć także indywidualne podejście do klienta, co będzie gwarancją owocnej współpracy.