2024-04-23

Jakie elementy powinien mieć plac zabaw dla starszych dzieci?

Jak powinien wyglądać plac zabaw?

Place zabaw są tym miejscem, gdzie chętnie bawią się dzieci młodsze, ale również starsze, np. wieku przedszkolnym bądź szkolnym. Zamawiając plac zabaw zdecydowanie warto mieć to na uwadze. Im bardziej ciekawe wyposażenie placu zabaw, tym zdecydowanie lepiej.

Drewniane place zabaw zdecydowanie pozwalają na to, aby bezpiecznie, ciekawie i komfortowo spędzać czas na świeżym powietrzu. Choć wiele osób decyduje się na to, aby kupić mały plac zabaw i postawić go w przydomowym ogródku to wciąż większe, miejskie place zabaw cieszą się ogromną popularnością, głównie ze względu na swoją różnorodność oraz możliwość spędzania wolnego czasu z innymi dziećmi. Więcej na stronie internetowej https://www.woodlit.pl/.

Dużą i dość liczną grupę dzieci, którzy bawią się na placach zabaw stanowią większe dzieci, więc to pewnego rodzaju wyzwanie, które stoi przed producentami – jak zapewnić atrakcyjność takiego placu zabaw, a jednocześnie zachować maksimum bezpieczeństwa. Rozwiązaniem jest jak zawsze różnorodność. Co powinno zainteresować starsze dzieci?

Długie i wysokie zjeżdżalnie

To zdecydowanie jeden z najbardziej charakterystycznych elementów placów zabaw. Im większa i dłuższa, a także bardziej skrętna zjeżdżalnia tym dla dzieci większa atrakcja. Zjeżdżalnia może być połączona z innymi elementami wyposażenia, np. drewnianymi domkami.

Zobacz także: https://newsweb.pl/czy-jakosc-przy-placu-zabaw-jest-najwazniejsza/

Huśtawki i gniazda

To kolejne elementy, na które warto zwrócić uwagę. Szczególnie dużą atrakcją są gniazda, w których można się położyć i huśtać dość mocniej, a także huśtać się wraz z innymi dziećmi bądź rodzicem.

Ścianki wspinaczkowe

To element, który pozwala poczuć trochę adrenaliny oraz zapoznać się z tym co to jest wysokość. Tego typu elementy na pewno rozwijają ogólną motorykę dziecka.

Liny do zjeżdżania

Takie właśnie wyposażenie jest dość nowe, ale zdecydowanie bardzo popularne wśród większych dzieci. Powodem jest oczywiście pozytywna adrenalina oraz możliwość szybkiego przemieszczania się na siedzisku z jednego krańca placu zabaw na drugi.

Maty do skakania

Ciekawym wyposażeniem placów zabaw są oczywiście maty do skakania. Estetyczne, nowoczesne, wytrzymałe, dające możliwość naprawdę dużego rozładowania energii i odbijania się na większą wysokość. Dzięki matom można skakać również w parach, a tym samym ćwiczyć nogi oraz utrzymywanie równowagi.

Jak widać z powyższego zestawienia place zabaw to również atrakcyjne miejsce dla starszych dzieci.