2024-04-22

Jakie kształty mogą przyjmować choinki?

choinka

Już na kilka tygodni przed świętami Bożego Narodzenia wiele osób zaczyna zastanawiać się nad wyborem odpowiedniej choinki. Niektórzy nie wyobrażają sobie świąt bez żywego drzewka. Inni decydują się na zakup sztucznego modelu, który może z powodzeniem ozdabiać w sezonie dane pomieszczenie przez kilka lat. Przy nabywaniu określonego produktu zwraca się uwagę głównie na jego wielkość oraz kształt. Zobacz, jak mogą wyglądać sztuczne choinki!

Najpopularniejsze kształty sztucznych choinek

Współcześnie produkowane sztuczne choinki w niczym nie przypominają brzydkich, rachitycznych drzewek o rzadko rozmieszczonych gałęziach, które można było nabyć w sklepach jeszcze przed dwoma lub trzema dekadami. Wysokiej jakości artykuły coraz doskonalej imitują naturalne drzewa iglaste – do tego stopnia, że wiele osób ma poważny problem z rozpoznaniem produktów wykonanych z PCV albo z polietylenu.

Sztuczne choinki zwykle są do nabycia w różnorodnych rozmiarach; mogą one także przybierać rozmaite kształty. Ich producenci dokładają wszelkich starań, aby stanowiły one wierną kopię żywych egzemplarzy. Dlatego też kształty poszczególnych artykułów wzorowane są na naturalnych drzewkach. Modele przypominające świerk pospolity w większości przypadków mają stożkowatą lub wąsko stożkowatą koronę. Umieszczone na giętkich gałęziach krótkie igły są zielone bądź ciemnozielone. Drzewa nawiązujące swym kształtem do świerka kłującego odznaczają się regularną stożkowatą koroną oraz gałęziami ułożonymi równolegle do pnia. Symetryczną koroną w kształcie stożka oraz sztywnymi i gęstymi gałęziami wyróżnia się także drzewko wzorowane na jodle kaukaskiej. Natomiast imitacje sosny pospolitej mają rzadką koronę. Są jednak bardzo rozłożyste. Ich sztywne ozdoby doskonale nadają się do zawieszania ozdób choinkowych.

 

Jak dbać o sztuczną choinkę?

Sztuczna choinka to model, który można używać przez wiele lat. Po zakończeniu sezonu świątecznego trzeba koniecznie zadbać o jej właściwe przechowywanie. Przed umieszczeniem drzewka w opakowaniu należy zdjąć z niego wszystkie bombki, słodycze, łańcuchy i światełka, a następnie oczyścić  produkt z kurzu. Choinki z PE oferowane przez taką firmę, jak P. P. H. Virpol, można przepłukać wodą – nie wpływa to w żaden sposób na jej kształt oraz sposób ułożenia gałązek. W dalszej kolejności powierzchnię drzewka trzeba dokładnie osuszyć. Później chowa się je w plastikowym worku, który doskonale chroni dany model przed zabrudzeniami. Miejsce przechowywania choinki koniecznie musi być suche i czyste.