2024-07-22

Jakie płytki łazienkowe są dzisiaj najmodniejsze?

plytki w lazience

Płytki ceramiczne są bardzo ważne przy aranżacji łazienki. Właśnie dlatego przed zdecydowaniem się na ich zakup warto poświęcić swój czas, by wybrać odpowiedni wzór, wymiar oraz wykończenie płytek do tego wnętrza. Jakie płytki są obecnie najczęściej stosowane w łazienkach?

Płytki imitujące marmur w jasnych i ciemnych odcieniach

Wśród najczęściej wybieranych płytek w salonach łazienek znajdują się płytki, które imitują marmur. Marmur jest bardzo efektowną, elegancką skałą, która jest jednak dość droga. Nic dziwnego, że obecnie w sprzedaży znajduje się tak wiele płytek o tym wzorze.

Wśród klientów dużym powodzeniem cieszą się zarówno płytki imitujące marmur w kolorach jaśniejszych, głównie w bieli czy jasnym beżu, jak i te bardzo ciemne, czarne. Można zatem dopasować je do swojego pomysłu na wnętrze.

Płytki imitujące marmur bardzo efektownie wyglądają na ścianach i na podłogach. W przypadku łazienki mogą być one również zastosowane w całym pomieszczeniu, dlatego można wykorzystać je na wiele sposobów.

Płytki wyglądające jak deski – imitacja naturalnego drewna

Kolejnym pomysłem na wykończenie łazienki jest wykorzystanie płytek imitujących deski drewniane. Świetnie nadają się one zarówno do wykończenia nowoczesnej, jak i tradycyjnej łazienki, ponieważ drewno ma uniwersalne przeznaczenie.

Płytki wyglądające jak deski drewniane nie tylko przyciągają uwagę swoimi wybarwieniami prezentującymi się jak drewno, ale również realistyczną fakturą oraz wymiarami jak prawdziwe deski. To powoduje, że bardzo dobrze sprawdzają się one na podłogi i na ściany, a także można wykańczać nimi poszczególne elementy łazienki, na przykład zabudowę systemu spłukującego do toalety.

Na uwagę zasługuje również bardzo szeroka gama różnorodnych kolorów oraz wzorów, dlatego można zdecydować się na płytki o jaśniejszych lub ciemniejszych barwach zależnie od aranżacji wnętrza.

Aby je kupić, warto odwiedzić wcześniej dobry salon łazienek Rybnik jest miastem, gdzie można na miejscu zobaczyć różne wzory płytek i wybrać wtedy te najlepsze do swojej łazienki.

Płytki o nietypowych kształtach – je den z ostatnich hitów we wnętrzach

Również wśród bardzo popularnych płytek ceramicznych znajdują się obecnie te o nietypowych kształtach.

Zaliczane są do nich między innymi płytki heksagonalne, ale też płytki o kształtach rombów, trójkątów, cienkich prostokątów, koniczyny marokańskiej. Płytki te oferowane są również w różnorodnych fakturach i kolorach, na przykład świetnym zakupem mogą być płytki o szkliwionej nieregularnie nawierzchni.