2024-07-16

Aluminiowa pergola – dlaczego warto ją mieć?

peralgola aluminiowa

Pergole to świetny sposób na wprowadzenie do swojego ogrodu dodatkowej zieleni oraz stworzenie komfortowego miejsca do wypoczynku na łonie natury. Obecnie do wykonania pergoli używane są różne typy materiałów, natomiast coraz większym zainteresowaniem klientów cieszą się pergole aluminiowe. Co warto o nich wiedzieć i dlaczego je wybrać?

Jak zbudowane są pergole aluminiowe?

Pergole kiedyś budowano najczęściej z drewna. Teraz natomiast zamiast niego częściej sięga się po materiały, które są bardziej odporne na czynniki zewnętrzne. Właśnie dlatego bardzo popularna jest pergola aluminiowa, która powstaje z wykorzystaniem profili aluminiowych.

Aluminiowe pergole najczęściej mają postać prostych, nowoczesnych konstrukcji. Mogą być one dostawione do budynku albo mogą być wolnostojące. Pergola składa się z czterech nóg oraz z zadaszenia, najczęściej w postaci ruchomej markizy albo żaluzji. Również może mieć ona nieruchome profile umieszczone na zadaszeniu, na których mogą wspinać się rośliny.

Obecnie producenci pergoli aluminiowych mogą zaoferować je swoim klientom w wielu wariantach pod względem ich wymiarów oraz kształtu, a także wykończenia. Pergola, poza różnymi wariantami dachu, może mieć również wykonane ściany, dodatkowe profile, więc pod tym względem można też dobrać ją do swoich potrzeb.

Zalety pergoli aluminiowych

Zastosowanie konstrukcji jak pergola aluminiowa w swoim ogrodzie związane jest z wieloma zaletami, dlatego dzisiaj właśnie takie pergole kupowane są bardzo często.

Przede wszystkim warto wskazać na wysoką wytrzymałość, jaką ma pergola aluminiowa. Jako że do jej produkcji wykorzystuje się aluminiowe profile, jest ona bardzo odporna na czynniki zewnętrzne, między innymi na wilgoć, niskie i wysokie temperatury, dlatego też nie pojawia się na niej rdza.

Zastosowanie profili aluminiowych powoduje też, że pergola tego typu nie wymaga regularnego malowania, dlatego jest ona prosta w eksploatacji.

Również warto wskazać, że pergole tego typu są bardzo efektowne i bardzo dobrze komponują się z nowoczesnym budownictwem. Klienci obecnie najczęściej decydują się na pergole w kolorystyce szarości, ale wtedy, gdy konstrukcję zamawia się u producenta, może on przygotować ją w praktycznie każdym wariancie kolorystycznym.

Gdzie zamówić aluminiową pergolę?

Aktualnie pergole aluminiowe można kupować bezpośrednio u ich producentów, gdzie na klientów czeka również najszersza gama tego typu produktów.

Pergola aluminiowa może być również bardzo łatwo i szybko zamówiona przez internet. Wtedy będzie ona dostarczona jako rozłożona do klienta i wystarczy tylko złożyć ją zgodnie z instrukcją i zadbać o jej odpowiednie zakotwienie w podłożu.