2024-05-27

Kiedy warto wykorzystać taśmy z nadrukiem?

tasma

Taśmy z nadrukiem stały się jednym z najpopularniejszych, a zarazem niskobudżetowych sposobów na promocję firmy. Paczka, oklejona taśmą samoprzylepną z nadrukowanym logotypem, znacznie zwiększa rozpoznawalność marki. Ponadto taśmy z nadrukiem w formie odpowiednich grafik i komunikatów ostrzegają o delikatnej zawartości przesyłki.

Bezpieczny transport przesyłek

Oprócz funkcji reklamowej taśmy z nadrukiem stosowane są zgodnie ze swoim podstawowym przeznaczeniem – chronią opakowanie przed uszkodzeniem i dostępem niepowołanych osób. Oznakowanie paczek taśmami z nadrukiem sprawia, że ich identyfikacja jest łatwiejsza i trudniej je zgubić. Taśmy z nadrukiem nie tylko są gwarancją, że paczka dotrze do odbiorcy w nienaruszonym stanie, ale także izolują zawartość przesyłki przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych.

Taśmy ostrzegawcze z nadrukiem

Taśmy z nadrukiem informują każdą osobę, która ma kontakt z paczką, o delikatnych produktach w jej wnętrzu. To istotny komunikat w przypadku towarów, które mają szczególne wymagania na czas transportu. Ostrzegawcze taśmy z nadrukiem mogą przedstawiać różnego rodzaju grafiki lub napisy ostrzegawcze. Oprócz komunikatu o delikatnej zawartości stanowią również doskonałe zabezpieczenie przed zniszczeniem opakowania.

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze

Najczęściej jednak mamy do czynienia z taśmami z nadrukiem w postaci logotypu, danych adresowych lub indywidualnego komunikatu do odbiorcy. Klient, który zamawia produkty w sklepie internetowym, wielokrotnie styka się po raz pierwszy z konkretną marką. Oznakowanie przesyłki sprawia, że nazwa marki pozostaje w jego świadomości. Firma, która w ten sposób zabezpiecza sprzedawane produkty, zostaje zapamiętana przez kupującego jako profesjonalna i wzbudzająca zaufanie. Estetycznie zapakowana przesyłka nie tylko zabezpieczy zawartość paczki na czas transportu, ale również wpłynie na pozytywny odbiór wizualny.

Budowanie świadomości marki

Oklejanie przesyłek taśmami z nadrukiem pozwala na utrwalanie wizerunku marki w świadomości wielu osób. Nie tylko odbiorca paczki ma styczność z brandem. Kurierzy i osoby magazynujące przesyłki również zapamiętują logotyp i nazwę marki. Przesyłka z komunikatem do odbiorcy pozwala wyróżnić się firmie na tle konkurencji.

Niższe koszty pakowania

Wykorzystanie taśm z nadrukiem do pakowania sprawia, że do wysyłki nie są potrzebne już specjalnie oznakowane kartony. Taśmy to niskobudżetowe, a zarazem wydajne akcesoria, które stały się niezbędnym wyposażeniem firm prowadzących sprzedaż wysyłkową. Dodatkowo cechuje je wysoka wytrzymałość i optymalna siła klejenia, więc minimalizują ryzyko uszkodzenia, a tym samym – kosztów zwrotów i reklamacji.

Kiedy jeszcze warto wykorzystać taśmy z nadrukiem?

Nadruk na taśmach samoprzylepnych sprawia, że produkty te mają charakter uniwersalny i niezwykle funkcjonalny. Taśma z nadrukiem mogą być wykorzystane również jako:

● zabezpieczenie paczek firmowych (np. świątecznych),

● dekoracja opakowania,

● ochrona ładunków paletowych,

● akcesorium do pakowania materiałów promocyjnych dla klientów.

Decydując się na zakup taśm z nadrukiem, warto skorzystać z usług profesjonalnych dostawców. Taką firmą jest TCM Service, która oferuje taśmy z nadrukiem w różnych konfiguracjach i produkty na indywidualne zamówienie.