2024-07-15

Księgi gości weselnych – na jaki design postawić?

ksiega gosci weselnych

Wesele to ważny dzień w życiu Młodej Pary. Dlatego chcą, żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Sala weselne, dekoracje, suknia panny młodej, dodatki. Chcą także, aby ten dzień jak najdłużej pozostał w ich pamięci. Z jednej strony wesele można uwiecznić na zdjęciach i filmie, a z drugiej strony wspaniałą pamiątką będzie księga gości weselnych.

Czym jest księga gości weselnych?

Bardzo popularnym dodatkiem weselnych, stała się księga umieszczona na wyeksponowanych stoliku, w której każdy może wpisać dobre słowo dla Młodej Pary. To księga gości weselnych. Może przybierać różne formy – księgi, ankiety, książki czy listu, ale jej głównym zadaniem jest uchwycenie wyjątkowych chwil weselnych, zaklętych w słowie. Goście weselni mogą wpisać w niej życzenia, małżeńskie rady lub po prostu dobre słowo dla młodych. Para Młoda może również poprosić gości o wklejenie ich zdjęć. Dzięki temu zyskają pamiątkę, która przypomni im wszystkie najważniejsze chwile wesela. Na pierwszej stronie księgi gości weselnych może widnieć Wasze zdjęcie, imiona bądź data ślubu. Taka standardowa księga doskonale sprawdzi się na weselach w stylu klasycznej elegancji czy przyjęciach o charakterze minimalistycznym.

Jak wybrać księgę gości weselnych?

Dobierając dodatki weselne, a takim niewątpliwie jest księga gości weselnych, należy kierować się zasadą spójności. Wszystkie dodatki powinni do siebie pasować i być zgodne z motywem przewodnim wesela. Kreatywna Pracownia Tadam, w której można zamówić księgę gości weselnych, przygotuje egzemplarz zgodnie z wymaganiami Młodych.

Klasyczne i minimalistyczne wesele wymaga naturalnych i minimalistycznych dekoracji. Wówczas najlepiej sprawdzi się księga w klasycznej twardej oprawie ze skóry, w kolorze motywu dominującego. Zdjęcie pary młodej i prosty napis z ich imionami pozwoli zachować minimalistyczny klimat. W przypadku wesela w stylu glamour, świetnie sprawdzą się bardziej ozdobne księgi. Świetnym rozwiązaniem, mogą być pozycje z czarnymi kartkami, na których pisze się metalicznym mazakiem. Podsumowując – wybór designu zależy od stylu, w jakim urządzane jest wesele.