2024-04-20

Masaż relaksacyjny – jakie ma zalety i gdzie go wykonać?

relaksacyjny masaz

Za pomocą masażu można uzyskać wiele korzystnych efektów, w tym również zadbać o swój relaks. Co warto wiedzieć na temat masażów relaksacyjnych? Zobacz informacje o tym, jakie mają one zalety, jak są prowadzone, i sprawdź, gdzie warto z nich skorzystać!

Czym jest masaż relaksacyjny?

Masaż relaksacyjny jest typem masażu, który nakierowany jest szczególnie na relaks, czyli na uzyskanie efektu rozluźnienia oraz wypoczynku. Dodatkowo może on również spełniać inne funkcje, na przykład może łagodzić bóle mięśni czy poprawić kondycję skóry.

Obecnie tego typu masaże są bardzo popularne. Wybiera je wiele osób, którym zależy na skutecznym odpoczynku, na przykład po całym tygodniu spędzonym w pracy czy też podczas wakacyjnego wyjazdu.

Zalety masażów relaksacyjnych

Do najważniejszych zalet masażów relaksacyjnych zaliczane są przede wszystkim:

 • uzyskanie szybkiego efektu relaksu

 • zmniejszenie poziomu stresu

 • złagodzenie obrzęków

 • zmniejszenie bólów mięśniowych, kręgosłupa

 • poprawa stanu skóry ciała

 • polepszenie samopoczucia psychicznegoJak prowadzone są masaże relaksacyjne?

Masaż relaksacyjny może być prowadzony na różne sposoby, dlatego też warto przyjrzeć im się bliżej, aby wybrać najlepszą ofertę dla siebie. Poniżej prezentujemy najczęściej prowadzone masaże relaksacyjne:

   1. Masaż relaksacyjny klasyczny

Popularny masaż, który prowadzony jest bez użycia dodatkowych akcesoriów. Może być on uzupełniony o zastosowanie pachnących olejków, które dodatkowo pielęgnują skórę.

   1. Masaż aromaterapeutyczny

Tego rodzaju masaż kładzie duży nacisk na aromaterapię, czyli na stosowanie zapachów, szczególnie tych o działaniu relaksującym. Efekt relaksacji można uzyskać dzięki kosmetykom o określonych zapachach, palącym się w gabinecie świecom, kadzidłom.

   1. Masaż gorącymi kamieniami

Stosuje się podgrzewane kamienie, które układa się na plecach. Przez długi czas oddają one ciepło, dlatego też powodują, że masaż jest wtedy bardzo przyjemny.

   1. Masaż stemplami ziołowymi

Stosuje się specjalne stemple ziołowe, które mają formę woreczków wypełnionych ziołami. Mają one bardzo przyjemny zapach.

   1. Masaż świecą

Stosuje się topiącą się świecę wykonaną z naturalnych materiałów. Jej wosk ma działanie pielęgnujące skórę.

Masaż relaksacyjny – gdzie można go wykonać?

Gdy planuje się masaż relaksacyjny Gliwice – https://cataleyabeauty.pl/relaksujacy-masaz-plecow/ umożliwiają skorzystanie z niego w wielu placówkach, między innymi w gabinetach kosmetycznych, salonach Spa & Wellness czy gabinetach masażu.

Ile kosztuje masaż relaksacyjny?

Najczęściej koszty związane z masażem relaksacyjnym wynoszą od około 100 do 150 złotych. Cenniki można znaleźć na stronach internetowych gabinetów.