2024-07-16

Kuba – piękne plaże, stare samochody i duch Fidela Castro

Wakacje na kubie last minute

Kuba to jedno z najbardziej intrygujących i zaskakujących miejsc wśród najpopularniejszych egzotycznych kierunków wakacyjnych. Kubańska wyspa to nie tylko niebiańskie plaże, krystalicznie czysta woda czy lejący się z nieba żar. Kuba to wyjątkowo klimatyczny i tajemniczy kraj pełen kontrastów i z niezwykle ciekawą historią, co czyni go jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów z całego świata, również z Polski. Wczasy na Kubie to niepowtarzalna okazja do przeżycia niezapomnianego urlopu w rytmie salsy i nie tylko. Dlaczego warto spędzić rajskie wakacje właśnie na Kubie?

Wakacje na Kubie – gorące słońce przez 365 dni w roku

Wyspa na Morzu Karaibskim jest niezwykle atrakcyjnym kierunkiem turystycznym z uwagi na klimat podrównikowy i równikowy, które pozwalają na uzyskanie średniej rocznych temperatur na poziomie 25 st. C. Na Kubie występują dwie pory: deszczowa, przypadająca na okres od maja do października, oraz sucha – panująca na wyspie od listopada do kwietnia. Piękna pogoda panująca na największej z karaibskich wysp niemal przez cały rok pozwala na spędzenie wakacji last minute w wybranej przez siebie formie – aktywnej lub okraszonej błogim lenistwem. Jednak Kuba jest na tyle barwnym krajem, że grzechem byłoby nie zgłębić jej unikatowego charakteru.

Wycieczka na Kubę – podróż do przeszłości

Odwiedzając Kubę nie sposób oprzeć się wrażeniu, że czas jakby stanął tam w miejscu. Na ulicach Hawany czy Varadero, czyli najtłumniej odwiedzanych kubańskich kurortów, próżno szukać supermarketów, a ograniczona dostępność niektórych artykułów spożywczych przypomina czasy PRL-u. Do tego stare amerykańskie samochody przeplatające się z nowoczesnymi, importowanymi z Europy czy Azji autami wzmagają poczucie podróży w całkowicie inny świat. Wakacje na Kubie dla Polaków często stanowią rodzaj wstrząsu kulturowego, którego sprawcą w dużej mierze jest Fidel Castro – kubański dyktator, rewolucjonista o dość radykalnych poglądach.

Wczasy na Kubie – rajskie plaże i bujne życie nocne

Wakacje na karaibskiej wyspie to marzenie wielu turystów z całego świata nie tylko z uwagi na bogatą przeszłość kraju, która niejako zdefiniowała obraz współczesnej Kuby. Jest to jednak idealne miejsce na wypoczynek dla osób, które uwielbiają spędzać wolny czas w niemal niebiańskich okolicznościach przyrody. Biały piasek, lazurowa woda, wszechobecne palmy i błękit nieba to wystarczające powody, dla których od czasu do czasu warto zamienić największe kurorty europejskie na jedno z kubańskich miast. Oferty last minute na Kubę pozwalają naładować baterie, ale i na własne oczy przekonać się o ognistym temperamencie miejscowej ludności. Przylatując na kubańską wyspę nie można przegapić takich atrakcji jak uliczne pokazy salsy, degustacji Cubra Libre czy uraczenia się oryginalnym kubańskim cygarem. Wczasy na Kubie to obowiązkowa podróż dla wielbicieli nowych wrażeń turystycznych, dzięki której można podziwiać świat z całkiem innej perspektywy.