2024-04-17

Ława rozkładana i podnoszona – 3 powody, dla których warto ją mieć

lawa rozkladana

Ławy rozkładane i podnoszone to meble, które warto wprowadzić do swojego wnętrza ze względu na kilka powodów. Te elementy wyposażenia zadbają o funkcjonalne oraz estetyczne wykończenie aranżacji.

Ławostół rozkładany i podnoszony – klucz do funkcjonalności

Chociaż ławostół z poszerzanym blatem jest wygodnym rozwiązaniem, to ława rozkładana i podnoszona zapewnia jeszcze większą funkcjonalność. W takim meblu można nie tylko poszerzyć wymiary pulpitu, ale i zmienić jego poziom.

Ławostół z regulowaną wysokością jest świetnym rozwiązaniem do niewielkich mieszkań. Funkcje takiej ławy sprawiają, że stanowi ona alternatywę dla pełnowymiarowego stołu. Mała rozkładana ława z łatwością przekształca się w mebel, na którym można serwować obiad, odrabiać lekcje i wykonywać inne czynności domowe.

Ława z funkcją rozkładania, czyli dwa meble w jednym

Ława to w polskich domach bardzo popularny mebel. Dlatego też takie stoliki znajdują się w ofercie większości producentów wyposażenia. Wystarczy zajrzeć na dowolny internetowy sklep meblowy, a na pewno znajdzie się tam wiele różnych modeli ław.

Oprócz zwyczajnych stolików producent mebli nowoczesnych powinien mieć w swoim asortymencie również ławy rozkładane. Prowadnice i dodatkowy, schowany pod blatem pulpit sprawiają, że mebel może bez problemu zmienić swoje pierwotne wymiary. Opcja poszerzenia blatu daje możliwość ugoszczenia większej ilości osób lub po prostu poczucia większej swobody przy wykonaniu domowych czynności.

Modne ławy pokojowe jako dodatek aranżacyjny

Rozkładana i podnoszona ława jest nie tylko funkcjonalna, ale także estetyczna. Stolik można dopasować do każdego stylu wnętrzarskiego. Klasyczne, drewniane ławy sprawdzą się w aranżacjach rustykalnych czy vintage. Stoliki w jasnych barwach będą idealne do skandynawskich wnętrz. Natomiast proste ławy w odcieniach szarości czy czerni odnajdą się w stylu loftowym, industrialnym lub nowoczesnym.

Ława jest wielofunkcyjna i idealnie nadaje się on do małych wnętrz, gdzie duży stół nie jest potrzebny przez cały czas. Opcje rozkładania oraz podnoszenia sprawdzą się w szczególnych okolicznościach.