2024-05-27

Meble ogrodowe drewniane czy z technorattanu – porównanie

Zarówno drewniane jak i technorattanowe meble są obecnie bardzo popularne w ogrodach. Często ustawiane są one również na tarasach i na balkonach mieszkań i domów. Czy warto zdecydować się na komplet takich mebli?

Czym technorattan różni się od drewna?

Materiał określany jako technorattan jest rodzajem tworzywa sztucznego, które ma formę rurek i plecione jest tak, że przypomina ono naturalny rattan, który powstaje z liści palmowych. Drewno natomiast jest materiałem naturalnym, który przy odpowiedniej pielęgnacji jest równie trwały jak materiały syntetyczne.

Rodzaje mebli ogrodowych

Producenci oferują meble ogrodowe w wielu ciekawych wariantach do wyboru.

Wśród często kupowanych mebli znajdują przede wszystkim:

  • narożniki
  • kanapy
  • fotele
  • stoliki
  • pufy
  • krzesła
  • leżaki

Powyższe rodzaje mebli oferowane są również jako zestawy, na przykład zestawy wypoczynkowe składające się z kanapy, narożnika, foteli i stolika kawowego, czy też zestawy jadalniane, które zawierają stół oraz krzesła.

W zaprezentowanych powyżej wariantach można też zakupić oferowane przez markę Haste Garden meble ogrodowe drewniane. Są one sprzedawane przez internet z dostawą do klienta.

Zalety i wady mebli z technorattanu

Dzisiaj meble z technorattanu zaliczane są do najpopularniejszych mebli ogrodowych, jednak warto pamiętać, że mają one też kilka wad. O czym powinniśmy pamiętać, gdy chcemy kupić takie meble ogrodowe?

Przede wszystkim meble z technorattanu są wytrzymałe, odporne na wilgoć, a także można łatwo je myć.

Z drugiej strony powinniśmy pamiętać o tym, że meble tego typu nie są przyjazne dla środowiska – powstają z tworzywa sztucznego. Również mogą być one dość ciężkie.

Podsumowanie

Gdy zastanawiamy się nad tym z jakich materiałów powinny być meble w naszym ogrodzie, zazwyczaj lepszym wyborem będzie materiał naturalny, czyli drewno. Drewniane meble ogrodowe to świetna propozycja dla każdego, kto chce uzyskać naturalny, przyjazny dla ziemi wygląd swojego ogrodu. Są lekkie i łatwe w montażu oraz stosunkowo tanie.