2024-05-27

Saszetki z nikotyną – co to jest i jak działają?

jak dziala saszetka nikotynowa

Saszetki nikotynowe, nazywane również torebkami albo woreczkami, są nowością na polskim rynku. Często kojarzone są ze snus, jednak mają one inny skład i przez to również inne właściwości. Co warto wiedzieć na temat saszetek nikotynowych?

Torebki nikotynowe – czym są?

Wyroby jak torebki, woreczki, saszetki z nikotyną – https://nikotynowe.pl/ mają formę małych, najczęściej białych saszetek, które wewnątrz zawierają odpowiednią kompozycję składników z dodatkiem nikotyny.

Saszetki tego typu zawierają w składzie roślinne włókna, które są bezpieczne dla zdrowia, a także nikotynę oraz substancje smakowe i zapachowe.

W porównaniu do popularnego snus nie mają one zatem w składzie tytoniu, co również powoduje, że powodują one nieestetycznych przebarwień widocznych na zębach.

Jak działają saszetki z nikotyną?

Wyroby jak saszetki z nikotyną zawierają w swoim składzie nikotynę, która obecna jest również w tytoniu oraz w innych produktach, na przykład w płynach używanych w papierosach elektronicznych.

W porównaniu do papierosów saszetki omijają układ oddechowy, ponieważ wchłanianie nikotyny następuje bezpośrednio w jamie ustnej. Saszetki przeznaczone są do umieszczania przy dziąśle, a pod wpływem ciepłoty oraz wilgoci dochodzi do uwalniania z nich nikotyny. Przenika ona następnie przez śluzówkę do krwiobiegu. W efekcie można uzyskać rezultat podobny do palenia papierosów, e-papierosów.

Rodzaje woreczków nikotynowych

W sprzedaży można znaleźć dzisiaj saszetki z nikotyną w wielu wariantach. Można zatem dobrać je indywidualnie do swoich potrzeb, między innymi pod kątem ich smaku i zapachu oraz mocy.

Woreczki można kupić w wielu ciekawych smakach i zapachach, na przykład cytrusowych, jagodowych, miętowych. Asortyment jest bardzo szeroki, więc można dobrać woreczki dopasowane do swojego gustu.

Również są one oferowane w różnych mocach, dlatego saszetki z nikotyną mogą być mocniejsze albo słabsze. Za pomocą stopniowania mocy można również wykorzystać je do zerwania z nałogiem – należy wtedy wybierać coraz mniejszą moc woreczków.

Jak używać saszetek nikotynowych?

Używanie saszetek z nikotyną nie jest skomplikowane. Dokładne informacje o tym, jak powinno się je stosować, można znaleźć bezpośrednio na etykietach produktów.

Saszetkę wyjmuje się z opakowania i wkłada do ust i umieszcza przy dziąśle. Jest ona najwygodniejsza w noszeniu przy górnym łuku zębowym. Następnie saszetka zaczyna działać – informuje o tym pojawienie się lekkiego mrowienia. Producenci zalecają, aby saszetki z nikotyną była trzymana w ustach przez około 30 minut.