2024-04-22

Modne wnętrza 2022 – sprawdź, jakie są na topie

aranzacja wnetrz

Modne wnętrza 2022 to przede wszystkim stawianie na wszystko, co jest naturalne. W praktyce mowa o tym, że projektanci mocno lansują styl eko, który wyważa ogromny szacunek do natury. Królują więc barwy ziemi i dekory drewniane, kamienne i te, jakie pojawiają się często w środowisku naturalnym. Nie oznacza to jednak, że to właśnie podejście eko jest jedynym słusznym. Wnętrzarskie trendy 2022 pokazują, że coś dla siebie znajdzie każdy amator dobrego stylu.

​Trendy wnętrzarskie 2022 – postaw na funkcjonalność

Rok 2022 będzie niewątpliwie należał do wnętrz, które są funkcjonalne. Na próżno szukać w nim nawiązań do przepychu i zbyt dużej ilości rzeczy w pomieszczeniu. Najważniejsze jest to, żeby stworzyć wnętrza pełne rozwiązań, które będą pomocne w utrzymaniu symbiozy w pomieszczeniu, ale także tego, że będzie miało ono swój niepowtarzalny charakter. Główna rola jest przypisana przede wszystkim do różnej maści pasteli, a więc także mebli, które są utrzymane w nurcie tak zwanych mikrokolorów. Nie bójmy się więc urządzać mieszkań w stylu eko, japandi czy też boho. Stawiajmy także na łączenie różnego rodzaju form – projektanci zachęcają do zabawy konwencją, która nie dość, że będzie cieszyć oko, to jeszcze będzie sprzyjała funkcjonalności.

​Jakie materiały i tkaniny są w trendach wnętrzarskich 2022?

Modne wnętrza 2022 są przede wszystkim pełne naturalnych materiałów, a wśród nich lnu, bawełny oraz bambusa czy też wełny. Bambus już dawno nie był widziany w modnych wnętrzach, ale wiele wskazuje na to, że właśnie się to zmienia. Pojawia się on coraz częściej w lansowanych przez projektantów wnętrzach i niewiele wskazuje na to, że miałoby się cokolwiek w tej materii zmienić. Świetnie w trendach odnajduje się także ratan. Drewno, sklejka, juta – te materiały mogą pojawiać się do woli w mieszkaniach oraz domach w których ma być modne i stylowo.

​Modne wnętrza 2022 – funkcjonalny minimalizm w roli głównej

Na pierwszy plan wnętrzarskich trendów 2022 wysuwa się funkcjonalny minimalizm. Powiedzenie, że mniej znaczy więcej nabiera teraz nowego znaczenia. Pomieszczenia mają być przede wszystkim sprzyjające komfortowi. Stawiajmy więc na gospodarowanie przestrzeni w taki sposób, aby nie zabrakło w niej miejsc do przechowywania, ale jednocześnie w których jest bardzo przytulnie oraz stylowo. W końcu minimalizm nie oznacza aranżacyjnej nudy, a wręcz przeciwnie. Ma ogromny potencjał na stworzenie wnętrza, które będzie bardzo mocno indywidualne.