2024-04-23

Montaż kontenerów biurowych — na czym polega?

kontener biurowy

Kontenery wykorzystywane są w wielu branżach, głównie do transportu i przechowywania różnego rodzaju materiałów, zarówno stałych, sypkich, jak i ciekłych. Obecnie jednak coraz częściej możemy spotkać je zwłaszcza przy placach budowy lub na nowo powstałych osiedlach. Są to kontenery biurowe, w których można urządzić tymczasową siedzibę centrum sprzedaży domów. Jednak bardzo często stosowane są one również przez robotników, którzy w nich śpią. Jak wygląda montaż kontenerów biurowych i na czym dokładnie polega? Podpowiadamy.  

Montaż kontenerów biurowych — przygotowanie podłoża

Montaż kontenerów biurowych należy rozpocząć od odpowiedniego przygotowania podłoża. W tym celu ekipa powinna wykonać na przykład wylewkę betonową lub innego typu. Ważne jest jednak, aby grunt przygotowany do montażu kontenerów był stabilny i twardy. Inwestorzy bardzo często do jego stworzenia używają na przykład bloczków betonowych, czy tzw. płyty jumbo.

Montaż kontenerów biurowych — wykonanie instalacji

Firmy, które oferują transport konstrukcji stalowych w Poznaniu, bardzo często zajmują się również montażem takich elementów jak kontenery biurowe. Kiedy już przygotują podłoże do umiejscowienia tego modułu w danym miejscu, fachowcy powinni zająć się wykonaniem wszelkich niezbędnych instalacji i podłączeń. Mowa tutaj przede wszystkim o systemie wodno-kanalizacyjnym, ale także innych mediach, które będą niezbędne do komfortowego użytkowania kontenera. Są one uzależnione przede wszystkim od jego przeznaczenia. Jednak zazwyczaj zarówno w biurach i kontenerach socjalnych są one podobne.

Montaż kontenerów biurowych — osadzenie modułów

Ostatnim, lecz często najtrudniejszym krokiem jest na wcześniej przygotowanym podłożu, gdzie zostały wykonane wszelkie instalacje, umiejscowienie gotowego kontenera. Prace takie przeprowadza się przy użyciu dźwigów HDS. Następnie fachowcy skręcają poszczególne moduły, jeżeli jest ich kilka i wykonują niezbędne podłączenia na przykład elektryczne.