2024-07-22

Na czym polega niefarmakologiczne łagodzenie kolki niemowlęcej?

kolka niemowleca

Zdrowie dziecka jest dla rodzica jedną z najważniejszych rzeczy. Jak dbać o zdrowie dziecka doskonale wiedzą osoby, które posiadają kilka dzieci w różnym wieku. Problemy mogą pojawiać się jednak w przypadku niedoświadczonych rodziców. Takie osoby jeszcze nie do końca są w stanie odczytać niecodzienne zachowania dziecka. Tak naprawdę nie jest to proste i potrzeba lat doświadczenia, aby dokładnie wiedzieć co dziecku może dolegać. Warto jednak wiedzieć, że nie wszystkie dolegliwości od razu stanowią o tym, że dziecku dzieje się coś złego. Płacz i niepokój mogą być spowodowane dolegliwościami takimi jak wzdęcia i zaparcia, które często występuje wśród najmłodszych. Jak więc radzić sobie z takimi dolegliwościami?

Łagodzenie zaparć niemowlaka – Co warto wiedzieć na ten temat?

Istnieją ciekawe sposoby na niefarmakologiczne łagodzenie kolki niemowlęcej. Warto jednak wpierw dowiedzieć się czym dolegliwości takie jak kolka, zaparcia i wzdęcia są spowodowane. Jeżeli chodzi o kolkę niemowlęcą, najczęściej spowodowana jest ona nagromadzeniem gazów. Zaparcia i wzdęcia mogą być natomiast spowodowane nadmiernym spożywaniem źle przygotowanego mleka modyfikowane. Do tego dochodzi również nie do końca rozwinięta umiejętność przyswajania zmian w diecie. Wzdęcia mogą być powodowane również przyjmowaniem pokarmów stałych. Niektóre produkty mogą też powodować problemy z utrzymaniem zdrowej flory bakteryjnej. Problemy z brzuszkiem niemowlęcym powodują u dziecka duży dyskomfort, płacz i niepokój. Jak więc radzić sobie z tym w niefarmakologiczny sposób?

Zwalczanie kolki niemowlęcej w sposób niefarmakologiczny

Jeżeli chodzi o zwalczanie kolki niemowlęcej, trzeba mieć na uwadze to, że niektóre medykamenty mogą osłabiać dziecięcy organizm i być dla nich zwyczajnie szkodliwe. Dobrym rozwiązaniem jest zatem kateter rektalny. To urządzenie, które pozwala uwolnić dziecięcy brzuszek od wzdęć. Jest to urządzenie delikatne i bezpieczne dla dziecka. Wykonane jest z najwyższej jakości materiałów, które są łagodne i nie uczulają.