2024-04-22

Oczyszczacze powietrza Vestfrost – nowość na rynku oczyszczaczy powietrza

czyste powietrze

Sezon grzewczy w pełni, co odczuwamy również w powietrzu. Z roku na rok problem z zanieczyszczeniami powietrza nie maleje. Polska oraz polskie miasta zajmują niechlubne miejsca w czołówce, najbardziej zanieczyszczonych państw i miast w Europie. Problem jest o tyle poważny, ponieważ zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu, wpływają negatywnie na organizm, powodując choroby głównie układu oddechowego.

Jak zatem zadbać o jakość powietrza w jednym z najbardziej zanieczyszczonych państw i czy to w ogóle możliwe?

Najlepsze oczyszczacze powietrza- najlepszy środek obronny przed zanieczyszczeniami

Nie najlepsza jakość powietrza, wiąże się z nie najlepszym samopoczuciem, brakiem koncentracji, a także większym ryzykiem zachorowań na choroby układu oddechowego, w tym tak groźne jak zapalenie płuc, czy oskrzeli. Jak widać zatem warto jest zadbać o jego jakość, przynajmniej tam gdzie spędzamy bardzo dużo czasu, czyli we własnym domu. Pomocą nam będą nowoczesne urządzenia na miarę naszych czasów, czyli najlepsze oczyszczacze powietrza.

Najlepsze czyli jakie?

  • Po pierwsze oczyszczacz powietrza, powinien przede wszystkim skutecznie wyeliminować z niego zanieczyszczenia, a żeby tak się stało sam proces filtracji powinien być wieloetapowy, a filtry zastosowane we wnętrzu najwyższej jakości. W najlepszych oczyszczaczach powietrza znajdziemy między innymi filtry HEPA H13, jonizatory, filtry węglowe oraz wstępne, zdarza się także, że producenci stosują również lampę UV jak np. oczyszczacze powietrza Vestfrost.

  • Po drugie powinny pracować cicho, a nawet bardzo cicho, dzięki temu mogą pozostać uruchomione również w nocy, nie budząc przy tym domowników.

  • Po trzecie odpowiednio dopasowane. Najlepsze oczyszczacze powietrza, nie będą najlepsze, jeśli nie będą odpowiednio dobrane do pomieszczenia. Dobierając urządzenie zwróćmy uwagę na takie parametry, jak wydajność i powierzchnia oczyszczania.

  • Po czwarte funkcjonalne- oczyszczacz powinien być dobrany do pomieszczenia, ale także do naszych oczekiwań, jeśli zależy nam na eliminacji wirusów i bakterii postawmy na model z jonizatorem i lampą UV, jak w oczyszczaczach powietrza Vestfrost, jeśli zależy nam na nawilżaniu wybierajmy modele z funkcją nawilżania, jeśli natomiast w domu są dzieci, warto aby model posiada blokadę rodzicielską.

Oczyszczacze powietrza Vestfrost- nowoczesne i skuteczne

Biorą pod uwagę powyższe cechy najlepszych oczyszczaczy powietrza, oczyszczacze powietrza Vestfrost zasługują na takie miano. Wieloetapowa filtracja z lampą UV, cicha praca, kompaktowy kształt i prosty wygląd to cechy, które charakteryzują wszystkie 3 modele od duńskiego producenta.

Czym wyróżnia się duńska marka na tle konkurencji?

Trzeba przyznać, że choć oczyszczacze powietrza Vestfrost są nowością, szybko zyskały miano jednych z lepszych modeli dostępnych na rynku. Duński producent dobrze odrobił lekcję, wypuszczając na rynek 3 bardzo dobrej jakości produkty, nie odstające od konkurentów, którzy znacznie dłużej są w branży. Pozytywnym zaskoczeniem jest możliwość zdalnego sterowania oczyszczaczami powietrza Vestfrost, za pomocą telefonu. Warto dodać, również, że jak na tak dobre parametry, oczyszczacze powietrza Vestfrost wypadają bardzo korzystnie cenowo, w profesjonalnych sklepach ceny wahają się od 1099 zł do 2199 zł.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl