2024-07-15

Kursy języka angielskiego dla firm – jak wybrać dobrą szkołę?

Wybór odpowiedniej szkoły prowadzącej kursy języka angielskiego dla firm ma bardzo duże znaczenie. Gdy chcesz zainwestować w umiejętności językowe swoich pracowników, ale nie wiesz, jaką szkołę wybrać, sprawdź najważniejsze informacje!

Jaki rodzaj kursu angielskiego dla firm wybrać?

W pierwszej kolejności, zanim jeszcze zaczniemy szukać odpowiedniej szkoły, trzeba będzie zastanowić się nad tym, jaki kurs języka angielskiego dla firm zamówić.

Obecnie szkoły językowe mogą zaproponować swoim klientom biznesowym różne rodzaje kursów, które można dostosować do indywidualnych wymagań i celów. Zaliczane są do nich między innymi:

  • biznesowe kursy języka angielskiego – Business English

  • kursy angielskiego technicznego – Technical English

  • standardowe kursy angielskiego

  • intensywne kursy angielskiego

  • kursy konwersacyjne angielskiego

  • kursy przygotowujące do egzaminów

Ponadto warto zastanowić się, w jakiej formie ma odbywać się kurs języka angielskiego dla firm. Obecnie szkoły zarówno oferują kursy stacjonarne – także odbywające się u klienta w jego firmie, jak i kursy internetowe, które mogą być prowadzone w dowolnym miejscu.

Dobra szkoła języka angielskiego – jak ją wybrać?

Wybierając odpowiednią szkołę angielskiego, która ma poprowadzić kurs języka angielskiego dla firm, trzeba uwzględnić parę istotnych czynników.

1. Doświadczenie szkoły

Warto zdecydować się na taką szkołę, która ma duże doświadczenie w organizacji kursów językowych i na rynku jest obecna już od wielu lat.

2. Oferta szkoły

Należy dopasować ją do indywidualnych wymagań, między innymi rodzaju kursu oraz formy jego prowadzenia.

3. Opinie na temat szkoły

Warto zapoznać się z nimi wcześniej w internecie, aby dowiedzieć się, czy konkretna szkoła jest rekomendowana przez klientów.

4. Częstotliwość prowadzenia zajęć

Należy zwrócić uwagę na ich liczbę i czas trwania w ciągu tygodnia. W przypadku kursów intensywnych wymagane są częstsze spotkania.

5. Cena za kurs językowy

Warto także uwzględnić koszt organizacji kursu językowego, aby dobrać ofertę, która będzie wyróżniała się wysoką jakością i przystępną ceną.

6. Materiał używane do nauki

Warto wziąć pod uwagę, na jakich materiałach pracuje szkoła. Niektóre szkoły mogą także przygotować indywidualne materiały dopasowane do potrzeb klienta.

7. Monitorowanie osiągnięć kursantów

Szkoła powinna oferować usługi polegające na monitorowaniu osiągnięć kursantów. Dodatkowym atutem będzie wstępny test z języka, który pozwala na sprawdzenie umiejętności językowych pracowników przed wyborem kursu.