2024-07-16

Office 365 — zestawienie programów w pakiecie

pakiet office

Oprogramowanie biurowe Office 365 Microsoft jest doceniane przez użytkowników na całym świecie. Naukę obsługi poszczególnych programów wiele osób z młodszego pokolenia rozpoczęło już w szkole, a potem kontynuowała na studiach. Dzięki temu nazwy takie jak “Word”, “Excel” czy “PowerPoint” nie brzmią obco, a rekruterzy firm cieszą się, że przyszli pracownicy mają doskonałe rozeznanie w dostępnych funkcjach popularnego pakietu biurowego. Jakie aplikacje znajdują się w usłudze Microsoft 365 Office? Sprawdzamy.

Trzy rodzaje licencji Office 365 i przypisane im aplikacje

Na początku warto zaznaczyć, że dostawca oprogramowania oferuje użytkownikom wybór pomiędzy trzema edycjami pakietu biurowego:

  • Microsoft 365 Business Standard (licencja na 5 stanowisk),

  • Microsoft 365 Family (dla 6 użytkowników po 5 urządzeń),

  • Microsoft 365 Personal (dla 1 użytkownika i 5 urządzeń).

Co różni licencje Office 365? Wysokość ceny jest podyktowana liczbą aplikacji i usług dostępnych w pakiecie. Najbardziej rozbudowany jest pierwszy wariant. W ramach zestawu Microsoft 365 Business Standard użytkownicy mogą korzystać z 7 aplikacji, Microsoft OneDrive (dysk w chmurze) oraz 3 dodatkowych usług: Microsoft Exchange, Teams oraz SharePoint. Program Office działa na zasadach subskrypcyjnego dostępu obowiązującego przez 12 miesięcy.

Każdy pakiet biurowy posiada kilka dobrze znanych aplikacji. Poznajmy kilka z nich:

  • Microsoft Word

Służy przede wszystkim do tworzenia dokumentów tekstowych. Niezwykle przydatny osobom, które na co dzień sporządzają raporty i sprawozdania. A także pisarzom, copywriterom, edytorom i redaktorom. Słowem — program do zapisywania słów.

  • Microsoft Excel

Trudno o bardziej przejrzysty arkusz kalkulacyjny. Rozbudowane funkcje tworzenia tabel, zestawień i wykresów z pewnością docenią osoby, których powołaniem jest liczenie: księgowi, finansiści i doradcy podatkowi.

  • Microsoft PowerPoint

Narzędzie do tworzenia prezentacji. Posiada wiele atrakcyjnych wizualnie szablonów, umożliwiających w czytelny sposób przekazać najważniejsze treści wykładu, założeń projektu lub biznesowego przemówienia.

  • Microsoft Outlook

Zarządzanie wiadomościami w poczcie elektronicznej jest znacznie łatwiejsze, jeśli ktoś korzysta z Microsoft Outlook. Zastosowany tryb ostrości pozwala uwypuklić najważniejsze informacje. Aplikacja posiada prostą w obsłudze listę kontaktów i blokuje niechciane wiadomości.

Oprócz wymienionych programów Office 365 oferuje także dostęp do Microsoft OneNote, Microsoft Publisher oraz Microsoft Access. Z dwóch ostatnich aplikacji można korzystać jedynie na urządzeniu PC. Zachęcamy do przejrzenia oferty sklepu internetowego Soft360.pl, gdzie klucz Office 365 otrzymasz już w 15 minut od finalizacji transakcji.