2024-05-27

Ogrodzenie tymczasowe. Jakie funkcje pełni na budowie?

Ogrodzenie tymczasowe

Ogrodzenie budowlane należy zdecydowanie do jednego z najważniejszych elementów wyposażenia na budowie. To właśnie dzięki niemu możem skutecznie odgrodzić plac budowy oraz pozostałego terenu.


Organizacja placu budowy to bardzo trudne zadanie, nawet dla doświadczonego inwestora. Zapewnienie sobie maksimum pracy oraz bezpieczeństwa wymaga często zastosowania niekonwencjonalnych rozwiązań. Oczywiście wszystko zależy od tego, jak duży jest teren, jaka jest specyfika budowy, w jaki sposób ona funkcjonuje. Niemniej jednak obowiązkiem każdego inwestora jest takie przygotowanie terenu, aby budowa mogła przebiegać w sposób niczym niezakłócony.

Rozwiązaniem, które sprawdza się praktycznie na każdej budowie jest zastosowanie odpowiedniego ogrodzenia. Ogrodzenia budowlane to rozwiązanie praktyczne, pozwalające na zapewnienie sobie maksymalnego komfortu pracy. Jakie funkcje pełnią ogrodzenia tymczasowe?

Wyznaczenie placu budowy

Ogrodzenie tymczasowe ma jedną podstawową funkcję – wyznacza skutecznie teren budowy, teren inwestora i informuje pozostałych, że nie należy bez powodu wchodzić na teren budowy. Choć oczywiście do wyznaczenia placu budowy można wykorzystać drewniane paliki oraz taśmę, to jednak nie mamy wtedy żadnych gwarancji na to, że podczas naszej nieobecności na budowie nikogo nie będzie.

Zobacz także: https://newsweb.pl/3-zalety-jakie-posiadaja-ogrodzenia-budowlane/

Odgrodzenie terenu

Jeżeli chcemy w prawidłowy sposób odgrodzić teren budowy to właśnie bardzo dobrym sposobem jest zastosowanie ogrodzenia tymczasowego, które można albo zakupić, albo wypożyczyć w odpowiedniej firmie. Ogrodzenie tymczasowe może być dostępne w wersji pełnej (zabudowany panel ograniczający widoczność) lub jako tradycyjny panel kratowany. Dostępne są także warianty z bramami oraz furtkami, więc mamy do czynienia z ogrodzeniem kompletnym.

Utrudnienie wejścia

Gdy plac budowy cały jest odgrodzony trudniej do niego wejść. Dotyczy to zarówno ludzi, jak również dzikich zwierząt. To ważne, zwłaszcza wtedy, gdy nie mamy zamontowanej stolarki drzwiowej i okiennej. Niemniej jednak ogrodzenia tymczasowe pozwalają na ograniczenie możliwości kradzieży materiałów budowlanych, wykończeniowych, narzędzi, elektronarzędzi i pozostałego wyposażenia.

Dysponowanie odpowiednim ogrodzeniem budowlanym pozwala profesjonalnie prowadzić budowę, zapewnić sobie komfort, uniknąć przykrego spotykania się z przypadkowymi ludźmi.