2024-05-27

Pokój osoby starszej. Jak powinien być urządzony?

Pokój osoby starszej

Mieszkanie z własnymi rodzicami i opieka nad nimi, gdy tego wymagają bardzo często jest zadaniem bardzo trudnym i wymagającym wysiłku całej rodziny. Najlepszym rozwiązaniem jest sytuacja, gdy seniorzy mają swój pokój i nie dzielą go z nikim innym.

Będąc dzieckiem zdecydowanie marzymy o tym, aby mieć własny pokój. To właśnie dzięki niemu mamy możliwość nauki, zabawy, odpoczynku, możemy w nim spotykać się z naszymi rówieśnikami. Własny pokój zapewnia nam również relaks oraz prywatność. Tak samo jest, gdy mamy w domu jednego bądź dwójkę seniorów. Posiadanie przez nich własnego pokoju sprawi, że będą mogli normalnie funkcjonować, nie będą również przeszkadzać innym domownikom. Jeżeli są w domu dzieci to również własny pokój będzie dla seniorów stanowił oazę spokoju. Więcej informacji na stronie https://www.ortmed.pl/. Aranżując pokój dla seniora warto zdecydowanie pamiętać o kilku podstawowych sprawach, które ułatwią wszystkim funkcjonowanie.

Delikatna kolorystyka i dobre oświetlenie

Warto pamiętać o tym, że pokój zdecydowanie powinien być utrzymany w jasnej kolorystyce, która sprzyja relaksowi oraz nie powoduje zmęczenia głównie oczu. Jednocześnie konieczne jest zainstalowanie odpowiedniego oświetlenia, zarówno sufitowego, jak również podłogowego.

Zobacz także: https://newsweb.pl/opieka-nad-starsza-osoba-co-warto-miec-w-domu/

Solidne meble

Drugą ważną kwestią są solidne meble. Zdecydowanie nie powinno być ich w pokoju dużo, nie powinny również mieć ostrych kształtów i nie powinny być wywrotne. Zdecydowanie warto zrezygnować z ekstrawaganckich stolików, szklanych krzeseł czy stołu, wysokich łóżek.

Wyposażenie medyczne

Wielu seniorów cierpi na różnego rodzaju schorzenia, jest poddawanych rehabilitacji, musi samodzielnie ćwiczyć, wielu z nich jest niestety w stanie, gdy nie mogą się samodzielnie poruszać lub nie wstają już z łóżka. Warto więc w pokoju mieć podstawowy sprzęt medyczny, jak inhalator, glukometr, ciśnieniomierz. Bardzo często zachodzi konieczność posiadania chodzika, wózka inwalidzkiego, kul ortopedycznych czy łóżka medycznego bądź materaca przeciwodleżynowego. Kupna takiego wyposażenia można dokonać w sklep medyczny Warszawa. Współpraca z dobrym sklepem medycznym pozwoli nam kupić komfortowe i przede wszystkim bezpieczne wyposażenie. Część rzeczy, jak np. łózko rehabilitacyjne, wózek czy materac można na dowolny okres wypożyczyć, a w razie potrzeby po prostu zwrócić. To bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu senior będzie miał profesjonalną pomoc.