2024-04-20

Pomysły na wyjątkowy prezent urodzinowy, którym zaskoczysz bliską Ci osobę

prezent urodzinowy

Obdarowanie bliskiej osoby wyjątkowym prezentem urodzinowym nie jest błahostką. Miłośników gór z pewnością ucieszy weekendowy wypad w jakieś piękne, górzyste miejsce (np. Pieniny). Warto zacząć od poszukiwań dobrego hotelu, a następnie skupić się na atrakcjach. Czy wyjazd w Pieniny (o dowolnej porze roku) może się okazać wyjątkowym, satysfakcjonującym prezentem urodzinowym?

Gdzie przenocować w Pieninach?

Wybierając hotel w Pieninach, warto poszukać takiego miejsca, które będzie znajdowało się blisko okolicznych atrakcji. Polecanym obiektem noclegowym jest Hotel pod Wulkanem, położony w pobliżu malowniczego Jeziora Czorsztyńskiego. Tym, co wyróżnia owo miejsce, jest strefa SPA – idealny dodatek dla solenizanta. Ukochana, świętująca swoje urodziny, osoba może odpocząć w saunie lub jacuzzi po wielogodzinnych wędrówkach górskich – czy jest coś bardziej wyjątkowego? Dodatkowe hotelowe atrakcje to możliwość uczestniczenia w rozmaitych zabiegach kosmetycznych oraz masażach na całe ciało (np. masażu leczniczym, relaksacyjnym).

Urodzinowe atrakcje w Pieninach

Natura również serwuje wiele urokliwych atrakcji. Miłośnicy aktywnego wypoczynku z pewnością ucieszą się z prezentu urodzinowego – romantycznego weekendu w Pieninach. Mają do dyspozycji atrakcje zimowe i letnie. Zimą mogą udać się na okoliczne stoki narciarskie (np. Ośrodek Czorsztyński w Kluszkowcach), w którym odnajdą się zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci (szkółka narciarska dla początkujących).

Pieniny słyną ze swojego letniego uroku. Urodzinowy wypad warto uwieńczyć podróżą na Trzy Korony i Sokolicę. Jeśli solenizant woli mniej strome trasy, może udać się do Wąwozu Homole, Rezerwatu Biała i Czarna Woda. Ciekawym miejscem jest powulkaniczna Góra Wdżar, na której szczycie znajdują się anomalia magnetyczne.

Najpopularniejszym zbiornikiem wodnym w Pieninach jest bezapelacyjnie Jezioro Czorsztyńskiego, w którym gromadzi się wiele atrakcji turystycznych i rekreacyjnych. Latem można pływać po nim statkiem wycieczkowym, kajakami, rowerami wodnymi lub żaglówkami. Solenizant może także wybrać się na spływ Dunajcem, skąd ma widok na najbardziej malownicze, górskie miejscówki. Wokół Przełomu Dunajca ciągnie się ścieżka spacerowo-rowerowa. To opcja dla tych, którzy niekoniecznie lubią wodę i boją się pływać.