2024-04-20

Sala bezpiecznych rozmów. Czy warto ją mieć?

Ochrona danych

Coraz więcej firm, zarówno korporacji jak firm specjalizujących się w świadczeniu bardzo niszowych usług inwestuje w rozwiązania zabezpieczające przed szpiegowaniem, niszczeniem serwerów, utratą danych strategicznych. Ogromną popularnością cieszą się tzw. bezpieczne sale rozmów.


Prowadząc firmę, wykonując badania, doświadczenia, wdrażając nowoczesne rozwiązania jesteśmy codziennie narażeni między innymi na utratę danych, kradzież danych strategicznych, projektów, dokumentacji technicznej, podsłuchiwanie. Niestety rozwój technologii ma również swoje negatywne strony, o których warto wiedzieć. Nic więc dziwnego, że przedsiębiorstwa coraz chętniej inwestują w rozwiązania, które pozwalają na uniknięcie problemów, zapewnienie komfortu pracy. Jednym z takich rozwiązań są bezpieczne sale rozmów, wyposażone chociażby w klatki Faradaya.

Dlaczego warto chronić dane?

Utrata danych strategicznych, np. wyników badań czy dokumentacji technicznej maszyn, oprogramowania, leków to bardzo często ogromny problem, który naraża firmę na uratę pieniędzy, zwolnienia pracowników, kary finansowe wynikające z niedotrzymania umów. Taka strata to bardzo często zmarnowanie wieloletniej pracy. Stąd lepiej inwestować w rozwiązania, które kompleksowo zabezpieczą firmę w tym zakresie. 

Zobacz także: https://newsweb.pl/zobacz-na-czym-polega-skuteczna-ochrona-w-firmie/

Czym jest klatka Faradaya?

Klatka Faradaya to coraz powszechniejsze rozwiązanie stosowane w naprawdę dużej licznie firm, ale również w instytucjach czy laboratoriach. To w gruncie rzeczy kabina elektromagnetyczna, która kompleksowo chroni wnętrze przed działaniem pola elektromagnetycznego lub impulsu, który może doprowadzić do uszkodzenia całej elektroniki, np. komputerów czy serwerów.

Klatka Faradaya jest wykonana z materiału, który przewodzi fale elektromagnetyczne po powierzchni, ale nie przepuszcza ich na zewnątrz. Dzięki temu nasze dane są w pełni bezpieczne.

Sala bezpiecznych rozmów

Klatka Faradaya oraz sala bezpiecznych rozmów to idealne połączenie jeżeli chcemy dbać o ochronę wiedzy i danych. Tego rodzaju sala służy temu, aby w spokoju móc omawiać najważniejsze rzeczy w firmie bez obaw o to, że możemy być nagrani lub podsłuchani. Gwarantuje maksimum bezpieczeństwa w biurach zarządu, pomieszczeniach specjalnego przeznaczenia, salach konferencyjnych. Salę bezpiecznych rozmów można bez problemu dopasować do indywidualnych potrzeb każdego klienta.