2024-06-26

Samotność w dwudziestym pierwszym wieku – dlaczego aż tyle ludzi ją wybiera?

Dlaczego wybierają samotność?

Tak naprawdę powodów może być wiele, mogą one być różne, jednakże jedno jest pewne – coraz więcej młodych kobiet i mężczyzn wybiera zamiast szukać partnera, to samotność. Dlaczego więc tak się dzieje? Dlaczego coraz więcej ludzi wybiera samotność? Może nie dbają o swój rozwój osobisty i nie próbują w życiu czegoś nowego?

Zbyt wielki wybór może być problemem

Pamiętajmy o tym, że kobiety są uwarunkowane genetycznie w ten sposób, że ich zadaniem jest wychowanie może i mniejszej liczby dzieci, ale żeby były one wychowane porządnie. W dobie internetu i aplikacji takich jak Tinder czy OkCupid są one w stanie mieć nawet innego partnera codziennie – co sprawia iż ochota na znalezienie kogoś na stałe po prostu przemija, ponieważ mogą one bawić się przez długi okres czasu, nie myśląc wcale o jutrze.

Pogoń za karierą

Dwudziesty pierwszy wiek obok wszechstronnej cyfryzacji przyniósł nam również tak zwany ,,wyścig szczurów” za karierą, lepszą pracą, lepszym życiem. Rzadko kiedy w takim wyścigu jesteśmy w stanie coś normalnie zjeść, nie mówiąc już że poszukiwanie partnera dla kobiety wydaje się totalnie nierealne do zrealizowania czasowo a tym bardziej – sercowo.

Niechęć do zmiany swojego stylu życia

Wypady w niedzielę z koleżankami na drinka? Co jakiś czas nowy chłopak? A czemu nie zamiast tego po prostu kupić sobie jakieś gadżety erotyczne, i bawić się dalej? Niestety, ale w związku takie rzeczy zazwyczaj nie są możliwe, przez co większość Pań po prostu nie ma ochoty na to, aby uwijać się w taki styl życia, ponieważ zdecydowanie bardziej wolą się zabawić, niż siedzieć w domu i gotować obiad dla rodziny, nie mówiąc już o innych możliwościach, na które pozwala dzisiejszy, nowoczesny świat.

Brak zaufania do drugiego człowieka

Często osoby zdradzające nie dbają o to, że u ich byłego partnera może się pojawić się trauma, ponieważ podstawowe założenia dotyczące związku zostały naruszone, takie osoby przestają wierzyć , że partner zapewni im miłość i bezpieczeństwo. Zamiast tego myślą, że może im jedynie zadawać ból. Ale niewierność może się odbić na zdrowiu psychicznym nie tylko zdradzonej osoby, ponieważ zdradzający też może z czasem zacząć mieć poczucie winy oraz wyrzuty sumienia. Wielu młodych obawia się zdrady, dlatego też preferuje samotność, ponieważ wtedy ich zaufanie, najgłębsze sekrety oraz pragnienia nie zostaną zdradzone przez drugą osobę.