2024-04-17

Saszetki nikotynowe – nowość na rynku palaczy

saszetki nikotynowe dla palaczy

Palenie z reguły powoduje nieprzyjemny zapach u palacza. Zapach ten nie jest tak odbierany przez osobę, która pali natomiast już osoby znajdujące się w jej towarzystwie mogą dostrzec nieprzyjemną woń.

Alternatywa dla palaczy

Osoba uzależniona od nikotyny nie musi już kupować zwykłych papierosów powodujących nieprzyjemny zapach. W ostatnim czasie na rynku pojawiła się dla nich alternatywa. Są nimi saszetki z nikotyną. Saszetki tego typu stosowane są nie tylko przez nałogowych palaczy. Często stosują je również osoby, które od czasu do czasu mają do czynienia z nikotyną. Jest to dla nich lepsza opcja przede wszystkim z uwagi na to, że nie powoduje brzydkiego zapachu.

Jak się je stosuje?

Dla wielu osób zagadką może być to w jaki sposób stosować saszetki z nikotyną. Produkt ten nie nadaje się ani do żucia ani też do ssania. Saszetkę wkłada się pod górną wargę. Czas jej użytkowania wynosi około trzydziestu minut. W tym czasie nikotyna, która jest zawarta w saszetce samoistnie przeniknie przez błonę śluzową jamy ustnej. W ten sposób będzie miała możliwość wchłonięcia się do organizmu. Saszetkę powinno się stosować tylko raz.

Jak często można stosować saszetki nikotynowe?

Nie ma naukowo udowodnionej częstotliwości stosowania saszetek z nikotyną. Wszystko jest tutaj indywidualną cechą każdego człowieka. Faktem jednak jest, że saszetki zawierają w sobie nikotynę co oznacza, że można się od nich w łatwy sposób uzależnić. Najłatwiej dobrać saszetki na podstawie obserwacji własnego ciała. W sytuacji kiedy przestają one działać lub też działają za mocno należy je odstawić. Warto zaczynać od jednej saszetki dziennie żeby ewentualnie zwiększać ich dzienną ilość. Na ilość saszetek dopasowaną do danej osoby, z całą pewnością, będzie miał wpływ również rodzaj saszetek. Jednej są silniejsze od drugich stąd też warto uczyć się na swoich błędach.

Czy saszetki mogą być szkodliwe?

Warto zwrócić uwagę na skład saszetek. Sama saszetka wykonywana jest z materiału z którego produkuje się żywność. W związku z czym nie jest kompletnie szkodliwa dla osób, które ją stosują. Dużym plusem saszetek jest również fakt, że nie zawierają one substancji smolistych, które można znaleźć w papierosach. Nie znajdziemy w nich również tytoniu. Wydaje się więc, że mają one zdecydowanie bezpieczniejszy skład aniżeli papierosy. Trzeba jednak pamiętać, że zawierają one nikotynę, która niekoniecznie jest dobra dla organizmu człowieka.

Czy są jakieś skutki uboczne?

Jak w przypadku każdego produktu również tutaj nadużywanie saszetek nikotynowych może prowadzić do niepożądanych efektów. Należą do nich przede wszystkim podwyższenie ciśnienia krwi oraz tętna. Dzieje się tak na skutek substancji aktywnych, które znajdują się w saszetkach. Niemniej jeżeli dany użytkownik będzie postępował zgodnie z instrukcją zawartą w saszetkach nikotynowych i nie będzie ich nadużywał nie ma możliwości, aby występowały jakiekolwiek skutki uboczne.