2024-07-22

Skuteczne ćwiczenia na biust

cwiczenia na biust

By móc cieszyć się pięknym i jędrnym biustem nie trzeba sięgać po tak radykalne środki jak operacja plastyczna. W przypadku zdrowych piersi, stosując domowe sposoby można znacznie poprawić ich wygląd i jędrność. Odpowiednio dobrane ćwiczenia, krem do piersi Frashe, regularne zabiegi pielęgnacyjne w zaciszu domowym to tylko przykłady, które pomogą w prosty sposób i za małe pieniądze poprawić wygląd naszego biustu.

Metody na powiększenie biustu

Do najczęściej stosowanych metod należą masaże, kremy oraz ćwiczenia na biust. Połączenie wszystkich tych metod przynosi najlepsze rezultaty. Masaże i kremy wpływają na większą jędrność i gładkość piersi. Ćwiczenia natomiast działają głównie na mięśnie znajdujące się pod gruczołem piersiowym.

Dzięki wzmocnieniu mięśni piersiowych biust zostaje uniesiony do góry, co sprawia, że lepiej się prezentuje i wygląda na większy oraz pełniejszy. Pamiętaj jednak, że rozmiar miseczki w staniku nie ulegnie zmianie. Ćwiczenia na podniesienie biustu to bardzo dobra metoda optycznego powiększania piersi. Pomagają także zahamować fizjologiczny proces opadania piersi wraz z wiekiem.

Lista ćwiczeń na biust i zasady ich wykonywania

Jak z każdym rodzajem ćwiczeń, także i ćwiczenia na biust, aby dać efekty muszą być wykonywane regularnie i sumienne. Bez tego nawet najbardziej skuteczne metody nie są w stanie pomóc.

Aby zacząć wykonywać ćwiczenia na ujędrnienie biustu nie potrzeba tak naprawdę żadnego sprzętu. W niektórych seriach można jedynie wykorzystać dwie butelki wody półlitrowe, aby zwiększyć obciążenie.

Główny cel ćwiczeń to wzmocnienie mięśni i sprawienie, by stały się bardziej napięte. Dopiero wtedy uzyskamy efekt uniesienia biustu. Dlatego ilość powtórzeń i intensywność treningu nie mogą być zbyt niskie. Ćwiczenia na jędrność biustu powinny być wykonywane minimum 2 razy w tygodniu. Jednak im częściej będą one robione tym szybciej zobaczysz u siebie efekty. Pamiętaj jednak, by nie przetrenować mięśni i dać im czas na właściwą regenerację.

Na początek powinnaś zacząć od 10 powtórzeń w jednej serii. Każde ćwiczenie należy powtórzyć minimum 3 razy, zatem twój trening powinien wyglądać tak:

  • Ćwiczenie numer 1: 3×10 (3 serie po 10 powtórzeń każda)
  • Ćwiczenie numer 2: 3×10
  • Ćwiczenie numer 3: 3×10

Pamiętaj o przerwach między seriami i ćwiczeniami. Nie powinna ona być mniejsza niż 60 sekund. Wraz z upływem czasu zauważysz u siebie postępy. Wówczas możesz stopniowo zwiększać ilość powtórzeń i ilość serii.

  • Ćwiczenie numer 1 – damskie pompki

To jedno z najlepszych ćwiczeń na wzmocnienie mięśni piersiowych. Uklęknij na obu kolanach, po czym oprzyj się na rękach kilkanaście centymetrów od twoich nóg. Pamiętając o wyprostowanych plecach zegnij łokcie i opuść się na rękach, wykonując dobrze znaną pompkę. Stopy powinny skierować się do góry w momencie opadania do podłogi. Jeśli czujesz się na siłach możesz spróbować wykonywać standardowe pompki. Jednak, jeśli dopiero zaczynasz przygodę z ćwiczeniami zacznij od prostszej wersji.

  • Ćwiczenie numer 2 – wyciskanie butelek

Połóż się wygodnie na piłce do ćwiczeń. Trzymając butelki z wodą w uniesionych rękach do góry, zegnij je w łokciach, zbliżając do klatki piersiowej. Następnie wyprostuj ręce i wróć do pozycji wyjściowej.

  • Ćwiczenie numer 3 – „modlitwa”

Jest to ćwiczenie izometryczne. Złóż ręce jak do modlitwy i mocno napieraj rękami wzajemnie na siebie. Przedramiona powinny być ustawione równolegle do podłoża. Wytrzymaj w tej pozycji 10 sekund (to jedno powtórzenie).

Ćwiczenia na powiększenie biustu efekty

Stosując regularnie ćwiczenia na biust jesteś w stanie znacznie poprawić ich wygląd. Ulegną one znacznemu uniesieniu oraz będą sprawiały wrażenie bardziej okrągłych i pełniejszych. W zależności od intensywność treningów pierwsze efekty powinny pojawić się po kilku tygodniach.

Jak jeszcze można poprawić wygląd biustu?

Łącząc ćwiczenia na ujędrnienie biustu z masażem oraz naturalnymi kosmetykami o aktywnym działaniu, dostępnymi na rynku o wiele szybciej osiągniesz zadowalający efekt i będzie on o wiele trwalszy. Należy pamiętać, że kompleksowe podejście do zagadnienia zawsze przynosi najlepsze rezultaty.

Podsumowanie

Ćwiczenia na ujędrnienie biustu to nie kolejny „hit” w medycynie estetycznej, a sprawdzony sposób na poprawienie wyglądu piersi, dzięki fizjologicznemu wzmocnieniu mięśni. Biorąc pod uwagę jak niewielkim nakładem można osiągnąć bardzo dobre efekty z czystym sumieniem mogę polecić tę metodę.