2024-07-16

Sofa rozkładana – co wybrać do salonu?

sofa

Rozkładane sofy są obecnie bardzo popularne i są jednymi z najczęściej kupowanych mebli do salonów. Czym warto kierować się przy zakupie sofy rozkładanej? Gdzie warto ją zamówić? Sprawdź poradnik!

Wygodna sofa rozkładana – na co zwrócić uwagę?

Sofa z funkcją spania jest meblem, który doskonale sprawdzi się w praktycznie każdym salonie. Na co dzień może być używana do relaksu, natomiast wieczorem i nocą może przemienić się w komfortowe łóżko.

Wybierając odpowiednią sofę do salonu, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na jej komfort, ponieważ to właśnie od niego będzie zależało nasze zadowolenie z zakupu. Ma to szczególną uwagę zwłaszcza wtedy, gdy sofa ma być używana regularnie do spania.

Dobierając wygodną sofę rozkładaną, trzeba przede wszystkim uwzględnić wymiar powierzchni do spania, a także wymiar sofy po złożeniu, by pasowała ona do wnętrza. Duże znaczenie mają także zastosowane materiały, w tym pianki, tkaniny obiciowe. Warto też wziąć pod uwagę rodzaj mechanizmu rozkładania sofy.

Sofy rozkładane – nowoczesne i tradycyjne

Dostępne w sprzedaży sofy rozkładane dostępne są w różnych wariantach wzorniczych – można kupić je zarówno jako nowoczesne, jak i tradycyjne.

Nowoczesne sofy rozkładane najczęściej mają bardzo prosty wygląd, dzięki czemu świetnie wyglądają we współczesnych, minimalistycznych wnętrzach. Te tradycyjne natomiast często mają dodatkowe zdobienia, na przykład wykończone są efektownym pikowaniem czy drewnianymi elementami na podłokietnikach, nóżkach.

Obecnie bardzo popularne są sofy rozkładane welurowe – aksamitne, na przykład w kolorach pomarańczowym, granatowym, zielonym. Nadal bardzo popularne są sofy szare, które świetnie wyglądają w wielu przestrzeniach.

Metody rozkładania sofy z funkcją spania

Aby kupić wygodną sofę z funkcją spania, warto zwrócić szczególną uwagę na metodę jej rozkładania. Ma ona duże znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy sofa ma być używana do spania każdego dnia.

Dobrym wyborem będzie sofa rozkładana do przodu, która wymaga wyłącznie wysunięcia elementu do przodu. Bardzo popularne są również modele, które wyposażone są w pneumatyczne podnośniki, które najpierw podnoszą i wysuwają siedzisko.

Gdzie zamówić sofę rozkładaną?

Obecnie komfortowe sofy rozkładane można zakupić w różnych sklepach. Najszersza gama ciekawych modeli czeka na kupujących w sklepach producentów. Warto przede wszystkim skupić się na sklepach internetowych, dzięki czemu można wybrać ciekawe modele bardzo łatwo i szybko, a potem natychmiast złożyć swoje zamówienie.

Producenci pozwalają także bardzo często na wybór odpowiednich materiałów obiciowych ze wzornika, aby dopasować je do swojego gustu.