2024-04-20

Szukasz lekkiego i bezpiecznego fotelika? Postaw na model Cybex Cloud Z i-Size!

fotelik dla dziecka

Wśród najbezpieczniejszych i zarazem najwygodniejszych fotelików samochodowych z przedziału wagowego 0-13 kg, dużą popularnością cieszy się model marki Cybex Cloud Z i-Size. Został wyposażony w specjalne wkładki redukcyjne dla niemowląt oraz można go rozkładać na stelażach wielu wózków. A do tego cieszy się wysokimi notami potwierdzającymi bezpieczeństwo.

Funkcja rozkładania

Charakterystyczną cechą fotelika Cybex Cloud Z i-Size jest fakt, że posiada duży podnóżek oraz funkcję rozkładania do pozycji płaskiej. Okazuje się to dla maluszka nie tylko wygodniejsze, ale przede wszystkim zdrowsze. W szczególności w pierwszych dniach jego życia. W przypadku klasycznych nosidełek nie ma takiego wyboru. Malec musi mieć przykurczoną pozycję i ściśnięte ramionka, co nie jest mile widziane ani dla jego rozwijającego się kręgosłupa, ani dróg oddechowych. Z tego właśnie powodu pediatrzy oraz ortopedzi zgodnym chórem wołają, aby dziecko nie spędzało w foteliku więcej niż 1 godzinę. Jednak wielu rodziców zapewne wie, że nie zawsze jest to możliwe. Dlatego powstał fotelik Cybex Cloud Z i-Size, który skutecznie rozwiązuje ten problem, nie stwarzając zagrożenia dla dziecka.

Nowoczesne systemy bezpieczeństwa

Fotelik Cybex Cloud Z i-Size został wyposażony w zaawansowane technologicznie osłony boczne L.S.P. Są to wysuwane elementy, które już we wczesnym stadium uderzenia pochłaniają energię, nie stanowiąc zagrożenia dla maluszka. Siła rozprowadzona zostaje po skorupie fotelika, zapewniając tym samym maksymalny poziom bezpieczeństwa.

Kolejnym, zaawansowanym technologicznie systemem jest funkcja obrotowa bazy, umożliwiająca komfortowe wkładanie i wyciąganie niemowlęcia. Z kolei System Driving Direction Control (DDC) chroni przed niewłaściwym montażem fotelika przodem do kierunku jazdy.

Jedna baza, dwa foteliki

Wielu rodziców powinna zainteresować informacja, że na bazie Isofix przeznaczonej dla fotelika Cybex Cloud Z i-Size można również zamontować model Sirona Z I-size. Takie rozwiązanie to spora oszczędność pieniędzy. Jedna baza jest kompatybilna z dwoma modelami, co eliminuje konieczność ponoszenia dużych kosztów, gdy malec będzie wymagał większego fotelika.

Wysoka jakość materiałów

Producent zadbał, aby fotelik Cybex Cloud Z i-Size zapewniał nie tylko najwyższy poziom bezpieczeństwa i wygody, ale również był komfortowy w codziennym użytkowaniu. Sprzyja temu miękki i przyjemny w dotyku materiał, o właściwościach oddychających i łatwych w utrzymaniu czystości. Co więcej, wyróżnia się zastosowaniem filtrów UVP50+, co oznacza, że gwarantuje maksymalną ochronę przed przegrzaniem.