2024-07-16

Trawa rolowana – jak wybrać najlepszą?

sztuczna trawa

Każdy, kto lubi przebywać na świeżym powietrzu, zapewne ceni sobie wypoczynek w ogrodzie, czy też na działce. Są to miejsca, które kojarzą się z relaksem i wypoczynkiem, ale też nierzadko są to miejsce spotkań znajomych podczas imprez czy też uroczystości różnego typu. Warto zatem zadbać o to, aby ogród był odpowiednio wypielęgnowany. Do jednych z najtrudniejszych rzeczy odnośnie ogrodu jest dbanie o ogród. Zasianie go często bywa problematyczne. Aby nie czekać, aż nasiona wzejdą, wielu ludzi decyduje się na rozwiązanie, jakim jest położenie trawy rolowanej. To bardzo wygodny sposób na uzyskanie trawnika.

Zalety posiadania trawy rolowanej – Co warto o nich wiedzieć?

Popularność, jaką posiada trawa rolowana bierze się z jej prostoty. Firmy oferujące takie rozwiązanie najczęściej proponują też układanie rolek z trawą w konkretnym miejscu. Sprawia to, że praktycznie po kilku chwilach można już cieszyć się zadbanym i ciekawie prezentującym się trawnikiem. Do zalet trawnika rolowane należy również możliwość rozłożenia go w trudnych miejscach. Mowa tutaj np. o powierzchniach ukośnych. Zasianie takich powierzchni jest problematyczne, gdyż deszcz skutecznie wypłukuje nasiona. Dlatego właśnie warto korzystać z trawnika w rolce. W jego przypadku takie zjawisko nie występuje. Z tego powodu trawnik tego typu jest niezwykle popularny nie tylko w ogrodach, ale też na działkach czy też na terenach miejskich. Nie można jednak zapomnieć o odpowiedniej pielęgnacji trawy w rolce.

Jak wygląda pielęgnacja trawnika w rolce?

Ogólnie rzecz biorąc, trawa na metry wymaga pewnej pielęgnacji, jednak nie jest ona trudna. Do najważniejszych czynności należy nawadnianie w regularny sposób. Kolejną czynnością jest odpowiednie koszenie. Pierwsze koszenie wykonuje się, gdy trawa nie dochodzi jeszcze do 10 cm wysokości. Istotne jest też nawożenie trawy. Należy odpowiednio dobierać nawozu pod względem azotu zależnie od panującej aktualnie pory roku. Do końca sierpnia wykorzystywać należy nawozy o większej zawartości azotu.