2024-04-17

W jaki sposób realizowany jest kontenerowy wywóz gruzu?

wywoz gruzu

Wywóz gruzu w kontenerach jest właściwym rozwiązaniem problemu z odpadami po budowie lub remoncie. Gruz, jak również inne śmieci pobudowlane, trzeba utylizować w odpowiedni sposób – niedopuszczalne jest standardowe wrzucenie ich do śmietników na osiedlu lub umieszczenie w zsypie na odpady zmieszane.

Wywóz gruzu – co będzie potrzebne?

Przeważnie wywozem gruzu i innych odpadów związanych z budową, remontem zajmują się specjalne firmy. Dysponują one pojazdami o dużej mocy i rozmiarze, jak również wyborem kontenerów odpowiednich do składowania każdego rodzaju śmieci. Profesjonalny kontenerowy wywóz gruzu jest sprawny, bezpieczny dla otoczenia i środowiska.

O kontener warto postarać się wcześniej – ułatwi to utrzymanie porządku na placu budowy. Często realizowany jest np. wynajem – kontenery na gruz w Pabianicach dostępne są za pewną opłatą, ale usprawnienie pracy jest znaczne. Firmy utylizujące tego typu odpady wliczają koszt kontenerów do ogólnego kosztu usługi.

Dlaczego niezbędne są odpowiednie kontenery na gruz?

Konieczność zastosowania kontenerów wiąże się ze specyfiką odpadów budowlanych. W kontenerach możliwe jest bezpieczne przechowanie i wywiezienie śmieci o dużym rozmiarze, nietypowej konsystencji czy szkodliwych dla środowiska. Dodatkowo kontenerowy wywóz odpadów zakłada przewiezienie je w bezpieczne miejsce, gdzie będą mogły być składowane lub zniszczone.

Kontenery na śmieci lub duże gabarytowo odpady są wykonane z materiałów wystarczająco mocnych i trwałych, by przetrwać użytkowanie – ładowanie, przechowywanie na zewnątrz itd. Są przeważnie metalowe, dużo rzadziej z tworzywa, nawet wzmacnianego. Te z tworzywa stosuje się np. do odpadów sypkich.

Wywóz gruzu – jak się odbywa?

Firmy dysponują zapleczem do składowania różnych odpadów lub mają podpisane umowy z partnerami, którzy wykorzystują np. gruz do dalszego przetwarzania. Sam wywóz gruzu w Aleksandrowie odbywa się przy użyciu np. pojazdów z odpowiednio profilowaną przyczepą – można na niej bezpiecznie umieścić kontener.

Podsumowując, gruz, tynk czy inne śmieci z placu budowy można przekazać do utylizacji z wykorzystaniem kontenerów. Firmy oferują usługę wynajmu kontenera osobno lub łącznie z wywozem i utylizacją.