2024-07-16

Wanny narożne – funkcjonalne wyposażenie łazienki

funkcjonalne wanny narozne

Wanna narożna stanowi praktyczny element wyposażenia łazienki. Za sprawą asymetrycznych wymiarów masz możliwość jej montażu zarówno w małych, jak i nieustawnych łazienkach. Ponadto, zajmuje o wiele mniej miejsca od tradycyjnych modeli oraz wprowadza powiew nowoczesności do wnętrza. Zobacz, dlaczego warto zdecydować się na zakup narożnej wanny oraz sprawdź nasze pomysły na włączenie jej w aranżację łazienki. Zapraszamy.

Wanny narożne – dostępne modele

Wanna narożna stanowi świetne rozwiązanie zarówno do małych, jak i większych łazienek, a to za sprawą jej dostępności w wielu rozmiarach. Najmniejsze modele zaczynają się już od 140 cm, a największe liczą nawet 180 cm. Ponadto, możesz wybrać wannę narożną bardziej zaokrągloną, lub model o geometrycznym i surowym kształcie. Dzięki tak szerokim możliwościom wyboru możesz włączyć narożne wanny do niemal każdego stylu wnętrzarskiego. Idealnie sprawdzą się w łazienkach w stylu klasycznym, nowoczesnym i minimalistycznym. Co więcej, dzięki dostępności modeli lewo i prawostronnych dopasujesz ją do każdego rogu łazienki. Do wanny narożnej możesz dokupić dedykowaną obudowę lub wykonać zabudowę z płytek. 

Najpopularniejszym materiałem wykorzystywanym do produkcji wanien jest akryl. Do jego największych zalet zalicza się głównie gładką i przyjemną w dotyku powierzchnię, łatwość czyszczenia, dźwiękochłonność, odporność na przebarwienia i uszkodzenia mechaniczne oraz niską cenę. 

Na rynku istnieje mnóstwo modeli wanien narożnych wielu producentów. Jednak aby wybrana przez Ciebie wanna spełniała wszystkie swe właściwości oraz wyglądała nieskazitelnie nawet po latach użytkowania, wybieraj modele znanych i renomowanych producentów wyposażenia łazienek. Oprócz wysokiej jakości materiałów użytych do produkcji producenci udzielają wieloletniej gwarancji na swoje wyroby. Takie produkty możesz zamówić w sklepie łazienkowym Patiartstudio lub odwiedzić ich salon w Błoniu, koło Warszawy, w którym będziesz mieć możliwość położenia się w takiej wannie i sprawdzenia, czy jest wygodna. 

narozna wanna

Wanna narożna z prysznicem

Jeśli chciałbyś mieć w swojej łazienkę zarówno wannę, jak i prysznic, jednak nie dysponujesz aż tak dużym metrażem, możesz zdecydować się na zakup parawanu do wanny narożnej. Dzięki temu będziesz mieć możliwość wzięcia prysznica bez obaw o zachlapanie łazienki. Ponadto, oferowane przez producentów parawany nawannowe wyglądają bardzo nowocześnie, a uzupełniając całość o stylową armaturę i deszczownicę uzyskasz bardzo zadowalający efekt. 

Mała wanna narożna

Wanna narożna jest chętnie wybierana do małych i nieustawnych łazienek, a to za sprawą możliwości wykorzystania każdego centymetra przestrzeni. Ponadto, jeśli chodzi o komfort kąpieli, modele narożne niczym nie odbiegają od tradycyjnych wanien. Co więcej, mniejsze wanny narożne są o wiele bardziej wygodne w użytkowaniu od tych prostokątnych.