2024-07-16

Wideorejestrator samochodowy – 3 powody, dla których warto go mieć

Wideorejestrator

Czasy, kiedy kamera w samochodzie była zarezerwowana dla bardziej zamożnych bezpowrotnie minęły. Wideorejestrator obecnie stanowi jeden z podstawowych elementów wyposażenia aut osobowych, głównie z uwagi na coraz bardziej przystępne ceny dla przeciętnego użytkownika dróg. Posiadanie kamery samochodowej niesie ze sobą szereg korzyści związanych z komfortem użytkowania pojazdu, jak również jego zabezpieczenia przed czynnikami zewnętrznymi. Zatem dlaczego warto zainwestować w wideorejestrator?

Wideorejestrator – sposób na uniknięcie mandatu

Dynamiczna jazda po mieście stwarza wiele zagrożeń dla uczestników ruchu drogowego, czego rezultatem są drobne kolizje czy poważniejsze w skutkach wypadki. Nawet najlepszym kierowcom zdarza się uczestniczyć w nieprzyjemnych zajściach, gdzie trudno rozstrzygnąć, kto ponosi winę za zderzenie. Brak świadków zdarzenia oznacza słowo przeciwko słowu, gdzie nierzadko nakłada się mandat na osobę niewinną. Kamera samochodowa pozwala rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące okoliczności zdarzenia i przyznanie mandatu osobie, która faktycznie złamała przepisy.

Wideorejestrator do samochodu – ustalenie sprawcy wypadku

W mediach dość często można napotkać informacje o kierowcach zbiegających z miejsca kolizji czy wypadku aby uniknąć kary. Dlatego też kamera w samochodzie pomaga ustalić tożsamość winnego kierowcy nie tyko w sytuacjach, kiedy doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. Rejestrator wideo pozwala szybko zidentyfikować samochód odpowiedzialny np. za rozbicie naszego zderzaka, reflektora czy urwanie lusterka. Bez nagrania wideo odnalezienie niefrasobliwego kierowcy byłoby niemal niemożliwe, jednak dzięki kamerze jest to jak najbardziej realne.

Czytaj także: https://www.motoija.pl/montaz-instalacji-lpg-o-czym-warto-pamietac/

Wideo rejestrator samochodowy z GPS na wypadek kradzieży

Na rynku nowoczesnych akcesoriów samochodowych nie brakuje modeli wideorejestratorów z wbudowanym modułem GPS. Wbrew pozorom nie jest to żadna fanaberia producentów elektroniki, ponieważ kamera samochodowa z lokalizatorem GPS pozwala nie tylko nagrywać zdarzenia na drodze w czasie rzeczywistym, ale także odnaleźć skradziony pojazd. Co prawda skuteczność policyjnych poszukiwań skradzionego mienia z każdym rośnie, jednak dzięki kamerze samochodowej z GPS można znacznie szybciej dojść do rozwiązania zagadki i pociągnięcia złodzieja do odpowiedzialności karnej. Wideorejestratory z GPS co prawda kosztują więcej niż standardowe modele kamer, jednak dla własnego bezpieczeństwa warto wydać nieco więcej.