2024-05-27

Woda gazowana w domu – jak ją przygotować?

napoje gazowane

Kupno napojów gazowanych w sklepach związane jest dzisiaj z coraz większym wydatkiem. Właśnie dlatego wiele osób interesuje się obecnie samodzielnym ich produkowaniem. Jak to możliwe?

Czy wodę gazowaną można przygotować w domu?

Obecnie napoje gazowane nie tylko można kupować w sklepach w wielu wariantach, lecz także można samodzielnie je przygotować. Do tego celu służą specjalne urządzenia do nasycania napojów dwutlenkiem węgla. Dzięki nim można nie tylko oszczędzić dużo pieniędzy, ale również czasu, a przy tym ograniczyć produkcję odpadów.

Tego typu urządzenia bardzo popularne były w okresie PRL-u i nazywane były syfonami albo saturatorami. Dzisiaj do czynienia mamy z nowocześniejszym oraz sprawniejszym i wygodniejszym w obsłudze sprzętem, by samodzielnie nasycać napoje CO2.

Jak przygotować napój z bąbelkami w domu?

W sprzedaży można znaleźć obecnie wiele typów urządzeń pozwalających na nasycanie napojów dwutlenkiem węgla. Można zakupić je obecnie w przystępnych cenach, więc nie trzeba przygotowywać się na spory koszt.

Na szczególną uwagę zasługuje system Sodastream, który również dostępny jest w Polsce. Wykorzystuje on specjalne butle Sodastream – http://www.orfemet.pl/butle-sodastream/ które zawierają dwutlenek węgla. System obejmuje również specjalny rodzaj butelek na napoje, które umieszcza się w urządzeniu oraz nasyca dwutlenkiem węgla.

System jest więc bardzo prosty w obsłudze i przy tym bezpieczny, dlatego też może korzystać z niego praktycznie każdy, kto chce przygotować dla siebie napój gazowany.

Napoje gazowane smakowe – duży wybór popularnych syropów

Za pomocą systemów do nasycania napojów dwutlenkiem węgla można nie tylko przygotować wodę gazowaną. Również mają one znacznie szersze zastosowanie i dzięki nim można stworzyć wyśmienite napoje smakowe.

W tym celu wykorzystuje się specjalne rodzaje syropów, koncentratów, także od popularnych producentów, które pomagają w przygotowaniu wyśmienitych napojów jak ze sklepu, natomiast kosztują one znacznie mniej.

Co wtedy, gdy butla z CO2 się wyczerpie?

Zależnie od pojemności butle z dwutlenkiem węgla powalają na nasycenie określonej liczby litrów wody. Co można zrobić wtedy, gdy gaz się wyczerpie?

W przypadku systemu Sodastream butle Sodastream można napełniać na nowo. W tym celu konieczne jest przekazanie butli do firmy zajmującej się świadczeniem tego typu usług, które mogą wtedy napełnić je gazem.

Można również kupować nowe butle, przy czym związane jest to z wyższym kosztem i produkowaniem kolejnych odpadów. Wobec tego skorzystanie z usług firm zajmujących się napełnianiem butli CO2 do napojów gazowanych jest najkorzystniejszą opcją.