2024-07-22

3 powody, aby skorzystać z pomocy dietetyka

nawyki żywieniowe

Coraz więcej osób decyduje się na to, aby skorzystać z pomocy profesjonalnego dietetyka, który sprawdzi nasze nawyki żywieniowe oraz dopasuje taką dietę, która realnie pomoże nam schudnąć bądź utrzymać wagę, a także odciążyć nasz organizm. Współpraca w tym zakresie ze specjalistą to bardzo dobre rozwiązanie, dzięki któremu również nie będziemy mierzyć się z efektem jojo.


Dieta to niezwykle ważny element naszego życia, który ma realny wpływ nie tylko na to, jak się czujemy, ale jak wyglądamy. Jej przestrzeganie sprawi, że bez problemu będziemy mogli utrzymać taką wagę, jaką chcemy, jak również pozbędziemy się problemów zdrowotnych, na przykład tych, które dotykają nasz metabolizm lub układ pokarmowy. W przypadku problemów z nietolerancją pewnej grupy produktów, ustalenie odpowiedniego menu jest sprawą kluczową i nie powinniśmy jej bagatelizować.

Dieta dobrana do naszych potrzeb

Dietetyk to specjalista, którego zadaniem jest nie tylko ustalenie menu, które będzie dla nas najbardziej odpowiednie. To przede wszystkim specjalista, którego zadaniem jest zapoznanie się z naszym stanem zdrowia, wynikami badań, stylem życia. Dietetyk na podstawie takich danych określi nasze błędne nawyki żywieniowe oraz zaproponuje odpowiednią dietę, która przede wszystkim będzie do nas dopasowana. Odpowiednia dieta będzie możliwa do realizacji i nie będziemy szukać wymówek, aby od niej odejść.

Zobacz także:  https://newsweb.pl/3-proste-sposoby-na-energie-jesienia/

Jedzenie smaczne i proste w przygotowaniu

Kompleksową pomoc w zakresie dietetyki otrzymamy w klinice http://fizjo-clinica.pl/. Doświadczony dietetyk zaproponuje takie rozwiązania, które będą nam odpowiadać. Nie chodzi przecież o to, aby jedzenie było skomplikowane, drogie oraz trudne w przygotowaniu. Powinno być maksymalnie proste, nieskomplikowane, składające się z naturalnych oraz łatwo przyswajalnych składników, z którymi nasz organizm sobie poradzi.

Odpowiedni efekt

Trzecią i może najważniejszą zaletą współpracy z doświadczonym dietetykiem jest to, że dieta, która będzie nam zaproponowana (pod warunkiem jej przestrzegania) przyniesie określony – pozytywny skutek. Ważne jest to, aby po pewnym czasie nie pojawił się efekt jojo, czyli ponowny wzrost masy, połączony oczywiście z powrotem do dawnych, negatywnych nawyków żywieniowych. Rolą dietetyka jest oczywiście to, aby sumiennie i co najważniejsze regularnie współpracować z pacjentem, monitorować postępy w diecie, proponować różnego rodzaju wskazówki.