2024-04-23

Co jest modne w mieszkaniu w 2022? Styl eko, styl glamour i co jeszcze?

wystroj wnetrz

Styl eko jest bardzo mocno osadzony we wnętrzarskich trendach 2022. Rządzą w nim naturalne materiały takie jak drewno czy też kamień, które nie dość, że są ponadczasowe, to potrafią jeszcze nadać pomieszczeniu wyjątkowego charakteru. Bardzo blisko w rankingu popularności stoi także styl glamour, który przywodzi na myśl szyk, blask i elegancję, ale jednocześnie stawia na mocną personalizację aranżacji. A to właśnie wspomniana rozpala wyobraźnię projektantów w tym roku i nie wiele wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miało się to zmienić. Sprawdźmy, jak wyglądają więc modne wnętrza 2022.

Jakie wnętrza są modne w 2022 roku?

Najważniejszym trendem wnętrzarskim 2022 jest nawiązywanie do elementów pochodzących z natury. W modnych wnętrzach 2022 nie brakuje więc drewna, które stanowi swoistą klasykę gatunku. Nie można przejść obok niego obojętnie w każdym aspekcie – od jego piękna, po ponadczasowość, jak również to, że jest ono szalenie funkcjonalne. Pamiętajmy o tym, że jest ono także mocno plastyczne, co oznacza, że z powodzeniem można je łączyć zarówno z dekoracjami dominującymi w stylu nowoczesnym, jak również tymi, które są mocno osadzone w bardziej klasycznych klimatach. Nie oznacza to jednak, że wszystkie laury powinny należeć się temu materiałowi.

Kamień naturalny jest także mocno pożądany w roku 2022, a zwłaszcza marmur. Jest on doceniany przez projektantów już od wielu lat i także nie może go zabraknąć w nadchodzących miesiącach. Może się pojawić zarówno jako mała dekoracja, jak i materiał na podłodze, ścianie czy też taki, z którego został wykonany blat kuchenny.

Modne style wnętrzarskie 2022 – postaw na indywidualizm

Projektanci bardzo mocno podkreślają, że modne wnętrza 2022 to przede wszystkim stawianie na indywidualne podejście do tematu dekoracji pomieszczeń. Oznacza to, że im bardziej oryginalne aranżacje, tym lepiej. Im bardziej właściciele domów i mieszkań stawiają na smaczki, które ich odzwierciedlają, tym bardziej modne stają się ich wnętrza mieszkalne. Pamiętajmy o tym, że w końcu mieszkanie czy też dom to pomieszczenia w których mamy się czuć najlepiej, stąd nie bójmy się pokazywać w nich co lubimy i do jakich rozwiązań mamy słabość, nawet jeśli ma się okazać, że z pozoru owe duety do siebie nie pasują. Najważniejsze, aby pasowały nam. To jest klucz do sukcesu stworzenia modnej aranżacji wnętrza 2022.