2024-04-17

Czym wyróżniają się opakowania z dnem krzyżowym?

opakowania krzyzowe

Kartonowe opakowania są niezbędnym wyposażeniem wielu firm, gdzie służą do przechowywania, organizacji produktów czy ich wysyłki. Wśród kartonów znajdziemy opakowania z tzw. dnem krzyżowym. Wyglądem nieznacznie różnią się od tradycyjnych kartonów, jednak ich konstrukcja sprawia, że są znacznie praktyczniejsze. Dlaczego? Czym opakowania z dnem krzyżowym różnią się od tradycyjnych kartonów?

Czym są opakowania z dnem krzyżowym?

Opakowania z dnem krzyżowym (znane także pod nazwą dna automatycznego) to rodzaj opakowań kartonowych o wyjątkowej konstrukcji. Dzięki ich budowie opakowania można rozłożyć w kilka sekund jednym ruchem, bez konieczności zaklejania dna, jak w przypadku niektórych kartonów, ponieważ dno jest już sklejone w trakcie obróbki introligatorskiej. Wystarczy ścisnąć karton z obu stron i gotowe! Oznacza to, że takie pudełka znacznie przyspieszają proces pakowania produktów. Rodzaj surowca, jaki jest użyty do opakowań z takim typem dna jest adekwatny do produktu, czyli może być to tektura falista tzw. mikrofala albo wszelkiego rodzaju kartony z serii GC, GD, GT. Dno tego typu opakowań  jest bardzo wytrzymałe i szczelne, dzięki czemu nawet po zapakowaniu towaru w pudełko, nie musimy obawiać się o jego trwałość.

Dlaczego warto wybrać opakowania z dnem krzyżowym?

Pudełka z dnem krzyżowym to strzał w dziesiątkę! Pomyśl tylko, ile czasu możesz zaoszczędzić na pakowaniu swoich produktów. Każdy jedno takie pudełko to kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt mniej sekund pracy. W przeliczeniu na cały dzień pracy to ogromna oszczędność. Co więcej, nie musisz marnować metrów taśmy klejącej do zabezpieczenia dna – jest ono wystarczająco wytrzymałe. Zaletą opakowań z dnem krzyżowym, które oferuje np. producent opakowań kartonowych Media Gold, jest to, że są łatwe w przechowywaniu, ponieważ zajmują mało miejsca, a rozłożyć możemy je w powietrzu – i to jednym, szybkim ruchem.

Zastosowanie opakowań z dnem automatycznym

Opakowania z dnem automatycznym, czy też krzyżowym mogą mieć przeróżne zastosowanie, ponieważ są bardzo uniwersalne. Sprawdzą się w magazynach sklepów e-commerce, w których pakuje się produkty do wysyłki. W przypadku delikatnych przedmiotów wnętrze opakowania można wyłożyć wypełniaczem, aby mieć pewność, że produkt nie uszkodzi się np. w trakcie wysyłki.  Oczywiście znajdą zastosowanie również w sklepach stacjonarnych, a nawet w domu do organizacji przestrzeni czy do przeprowadzki.