2024-04-23

Dlaczego warto zamówić drzwi zewnętrzne z montażem?

drzwi zewnetrzne

Zamierzasz kupić nowe drzwi zewnętrzne do swojego domu? A może wykańczasz nowy dom? Pomyśl o zamówieniu ich razem z usługą montażową! Na czym polega montaż drzwi i dlaczego warto zdecydować się na jego zamówienie!

Drzwi zewnętrzne – jak wybrać odpowiednie?

Drzwi wejściowe, zewnętrzne, są bardzo ważne dla każdego domu, ponieważ spełniają one kilka różnych funkcji. Ich zadaniem jest odpowiednia ochrona domostwa, ale również zapewniają one komfort termiczny. Oczywiście, mogą również stanowić jego ozdobę.

Wybierając drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego, trzeba wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników, między innymi ich rodzaj, wymiary, ocieplenie, zabezpieczenia. Do wyboru są zarówno drzwi gotowe, jak i drzwi, które wykonuje się na wymiar.

W doborze właściwej stolarki drzwiowej mogą pomóc pracownicy salonu sprzedaży. Wskażą oni wtedy, jakie warianty drzwi będą najlepszym zakupem w danym domu.

Jak odbywa się montaż drzwi?

Montaż drzwi zewnętrznych musi odbywać się zgodnie z wymogami producenta oraz zasadami sztuki budowlanej. W tym przypadku kluczowe znaczenie ma dokładność oraz zastosowanie właściwych materiałów i akcesoriów oraz narzędzi montażowych.

Obecnie drzwi montuje się najczęściej z zachowaniem zasad tzw. ciepłego montażu, który pozwala na zmniejszenie ucieczki ciepła z budynku. Dzięki temu można również zredukować koszty ogrzewania i cieszyć się z większego komfortu cieplnego w swoim domu.

Gdy wymienia się drzwi na nowe, w takiej sytuacji konieczne jest również usunięcie starej stolarki. Niekiedy można zamontować nowe drzwi na starszej ościeżnicy, ale na ogół nie zapewniają one wtedy tak dobrych parametrów termoizolacyjnych jak zupełnie nowa konstrukcja.

Montaż drzwi – samemu czy z ekipą?

Zasadniczo najczęściej poleca się zamontowanie drzwi zewnętrznych z ekipą. Wynika to z kilku kwestii.

Przede wszystkim montaż może być wtedy profesjonalny, ponieważ wykonują go osoby posiadające w tym zakresie odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Również przekłada się to na szybkość wykonania prac, więc drzwi bez problemów mogą być zamontowane już w ciągu jednego dnia.

Warto również pamiętać o tym, że producenci wymagają najczęściej montażu przez wykwalifikowaną ekipę, ponieważ w przeciwnym przypadku można utracić gwarancję.

Profesjonalny drzwi z montażem Knurów – https://euroset.pl/12-drzwi i okoliczne miejscowości – zamów najlepsze drzwi z montażem do swojego domu!

Jaka jest cena montażu drzwi?

Bardzo często można skorzystać z usług montażu bez żadnych opłat albo w promocyjnych cenach, dlatego również jest to usługa bardzo opłacalna dla kupującego.