2024-05-27

Zapisz się na kurs szczepień dla pielęgniarek!

kursy dla pielegniarek

Jesteś pielęgniarką i nie masz jeszcze pełnych uprawnień pozwalających na wykonywanie szczepień ochronnych? W takim przypadku warto zapisać się na kurs, po którym można je uzyskać. Zobacz najważniejsze informacje dotyczące kursów szczepień!

Czym są kursy szczepień dla pielęgniarek?

Specjalistyczne kursy szczepień dla pielęgniarek – https://www.v-med.pl/kursy-szczepien-dla-pielegniarek/ przeznaczone są dla pielęgniarek oraz dodatkowo dla położnych, które chcą uzyskać odpowiednie uprawnienia pozwalające na samodzielne prowadzenie szczepień ochronnych.

Takie kursy są obecnie jednymi z najczęściej wybieranych kursów specjalistycznych przeznaczonych dla pielęgniarek, ponieważ szczepienia prowadzone są powszechnie zarówno w przypadku dzieci i młodzieży, jak i osób dorosłych. Posiadanie takich uprawnień pozwoli zatem na ich łatwe prowadzenie i dodatkowo daje szansę na podwyższenie pensji.

Kursy szczepień dla pielęgniarek – cel kształcenia

Głównym celem, jaki mają przed sobą kursy szczepień dla pielęgniarek, jest przekazanie kompleksowej wiedzy oraz umiejętności do samodzielnego przeprowadzania szczepień ochronnych.

Wobec tego pielęgniarka czy położna po takim kursie może samodzielnie szczepić pacjentów – nie musi tego robić pod okiem innej osoby.

Zajęcia dotyczące kursów obejmują między innymi szczepienia ochronne u różnych grup wiekowych, szczepienia obowiązkowe i nieobowiązkowe, postępowanie w przypadku pojawienia snie NOP – niepożądanego odczynu poszczepiennego. Również kursy szczepień dla pielęgniarek przekazują informacje o tym, jak należy przygotowywać odpowiednie sprawozdania w związku z wykonywaniem szczepień.

Jak długo trwają kursy szczepień dla pielęgniarek?

Standardowo kursy szczepień dla pielęgniarek obejmują zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne.

Czas trwania zajęć teoretycznych to 35 godzin, natomiast zajęć praktycznych to 45 godzin. Łącznie jest to zatem 80 godzin dydaktycznych.

Warto wskazać, że obecnie najczęściej kursy szczepień dla pielęgniarek prowadzone są w formie hybrydowej. Oznacza to, że zajęcia teoretyczne odbywają się zdalnie, dzięki czemu nie ma potrzeby dojeżdżania na zajęcia.

Kursy szczepień dla pielęgniarek – jak się zapisać?

Aby skorzystać z tego typu kursów, konieczne jest wcześniejsze zapisanie się na wolny termin. Zapisy prowadzone są również przez internet, więc wystarczy tylko kontakt online.

Aby dowiedzieć się, gdzie oraz w jakich terminach organizowane są obecnie kursy szczepień dla pielęgniarek, wystarczy skorzystać z internetu. Na stronach organizatorów tego typu kursów specjalistycznych można znaleźć aktualne informacje dotyczące oferty.