2024-04-20

Dobra filtrowentylacja – jaka powinna być?

wentylacja

Filtrowentylacjia przemysłowa, aby sprawnie działać, musi być odpowiednio dostosowana do ilości powstających zanieczyszczeń oraz ich rodzaju. Dobry system zapewnia stały proces wymiany powietrza, a także sprawnie oczyszcza miejsce pracy z dymów, oparów i pyłów. Urządzenia do filtrowentylacji stosowane są w zakładach produkcyjnych z różnych gałęzi przemysłu. Jakie są rodzaje filtrowentylacji przemysłowej i czym się charakteryzują?

Jakie są rodzaje urządzeń do filtrowentylacji przemysłowej?

Aby wyposażyć zakład w dobrą filtrowentylację przemysłową, należy przede wszystkim dobrać odpowiednie urządzenia. Zakłady stolarskie i warsztaty samochodowe mogą stosować przenośne wyciągi spalin. Do prac polerskich i spawalniczych oraz procesów, podczas których powstają cząstki ścierne, wykorzystuje się stoły czyszczące z dolnym odciągiem. Zakłady, w których wykonywane jest cięcie plazmowe i płomieniowe, mogą zdecydować się na boczne systemy ssące.

Czym wyróżniają się urządzenia filtrowentylacyjne Welldone?

Firma Welldone jest właścicielem kilku patentów na rozwiązania z zakresu oczyszczania powietrza w przemyśle. Proponuje innowacyjne urządzenia wyróżniające się najwyższą skutecznością i jakością. Producent oferuje dopasowanie filtrowentylacji przemysłowej do procesów produkcyjnych zachodzących w konkretnym przedsiębiorstwie i oczekiwań Klienta, w celu skutecznego oczyszczania powietrza z zanieczyszczeń. Dotyczy to zarówno sposobów wychwytywania, jak i przenoszenia oraz gromadzenia oparów. Dobre maszyny do filtrowentylacji muszą być również wyposażone w wydajne filtry. Welldone oferuje filtry z węglem, które mogą być stosowane nawet przez 8000 godzin ciągłej pracy. Dystrybutorem maszyn marki Welldone w Polsce jest firma Maszyny Polskie z Torunia.

Kiedy stosować systemy filtrowentylacyjne?

Często zdarza się, że w miejscach z dużą ilością stanowisk spawalniczych, pojedyncze odciągi znajdujące się bezpośrednio przy źródle powstania pyłu, nie są wystarczające. Dzieje się tak ze względu na bardzo dużą ilość powstających zanieczyszczeń. Warto wtedy zdecydować się na instalację całego systemu, który zapewni pracownikom komfortową pracę i zabezpieczy przed negatywnym wpływem dymu i pyłów. Ponadto, nowoczesne systemy filtracyjne służą obniżenie emisji hałasu, a także wyróżnia je energooszczędność.