2024-07-15

Farby sitodrukowe – dlaczego warto je wybrać?

farby do sitodruku

Farby sitodrukowe są w stanie znacznie pomóc nam w tworzeniu nadruków na koszulki i inne tkaniny. Jak jednak dokonać właściwego ich wyboru?

Farby sitodrukowe – czym się charakteryzują?

Tworzenie odpowiednich nadruków to dość skomplikowanie zadanie, lecz z pomocą odpowiednich specjalistów oraz odpowiednich środków cały ten proces będzie dla nas niczym bułka z masłem. No właśnie, potrzebujemy odpowiednich produktów, z których pomocą będziemy w stanie bez żadnego problemu zmierzyć się z nawet największymi wyzwaniami. O czym warto w tym kontekście powiedzieć w szczególności? Oczywiście twardym orzechem do zgryzienia wydają się być nadruki na ubraniach. Jak sprawić, że będą wyglądać dobrze, a przy okazji będą mogły odznaczać się trwałością? Opcji jest wiele, lecz jedną z najciekawszych bez cienia wątpliwości są specjalnie przystosowane do takich działań farby sitodrukowe. W zależności od wybranego rodzaju, będą one posiadała trochę inną charakterystykę, lecz jedno nie ulega zmianie – pozwalają nam na stworzenie jakościowych nadruków na ubraniach!

Dwa najważniejsze rodzaje farb sitodrukowych

Jeżeli chodzi o farby sitodrukowe, oferowane na przykład przez firmę Druk Serwis, jesteśmy w stanie wskazać dwa najważniejsze ich odmiany – kolejno farby wodne oraz farby plastizolowe. Zacznijmy od tych pierwszych. Bazują one na akrylu, co sprawia, że są bardziej ekologiczne, dodatkowo wchłaniają się w tkaninę, co wzmacnia krycie na jasnych koszulkach. Mimo wszystko za lepszy środek do tworzenia nadruków na tkaninach uważa się farby plastizolowe, tworzone na bazie PCV. Wykorzystuje się je w działaniach masowych dzięki swojemu świetnemu kryciu, w szczególności na ciemnych materiałach.

Jak i gdzie najlepiej zaopatrzyć się w odpowiednie farby sitodrukowe?

Szukasz dobrych farb sitodrukowych? Najlepszą opcją niewątpliwie będzie zdecydowanie się na skorzystanie z usług specjalistycznych sklepów z farbami lub artykułami do druku. Z pewnością znajdziesz tam wszystko, czego tylko potrzebujesz!