2024-04-20

Jak przebiega lipoliza?

na czym polega lipoliza

Wiele pań ma różne kompleksy na punkcie swojego wyglądu. Dotyczy to w szczególności tkanki tłuszczowej odkładającej się w różnych partiach ciała i szpecącej przez to sylwetkę. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna jest w stanie skutecznie zaradzić temu problemowi. Wystarczy, że dana osoba podda się specjalnemu zabiegowi, zwanemu lipolizą. Chcesz dowiedzieć się więcej na jego temat? W takim razie musisz koniecznie przeczytać tekst.

Lipoliza – co to takiego?

Mianem lipolizy najczęściej określa się nieinwazyjny zabieg medycyny estetycznej, którego głównym celem jest dążenie do zredukowania nadmiaru tkanki tłuszczowej z rozmaitych części ciała (np. okolic ramion, ud, pośladków) poprzez „rozpuszczenie” komórek tłuszczowych. Ich zniszczone błony usuwane są z organizmu dzięki naturalnym procesom metabolicznym. Dzięki temu ciało optycznie zmniejsza swój obwód w obszarze poddanym zabiegowi. Lipolizę w przeciwieństwie do liposukcji można stosować również w okolicach twarzy. Świetnie sprawdza się zwłaszcza przy likwidowaniu tzw. drugiego podbródka oraz worków pod oczami.

W trakcie lipolizy wykorzystuje się różnego rodzaju preparaty kosmetyczne dostępne w takich sklepach, jak BeautyNova. Sam zabieg można wykonać za pomocą jednej z czterech metod różniących się między sobą sposobem oddziaływania na tkankę tłuszczową. Są to kolejno:

  • lipoliza laserowa – redukująca tkankę tłuszczową za pomocą wiązki światła laserowego;
  • lipoliza iniekcyjna – przeprowadzana za pomocą roztworu właściwie dobranych substancji aktywnych wstrzykniętych w skórę;
  • lipoliza ultradźwiękowa – wykorzystująca fale ultradźwiękowe do zmniejszania tkanki tłuszczowej;
  • kriolipoliza – oddziałująca na komórki tłuszczowe za pomocą niskiej temperatury.

Na poddanie się zabiegowi lipolizy najczęściej decydują się osoby, które chcą w szybki i bezpieczny sposób pozbyć się małych ilości tkanki tłuszczowej z określonych partii ciała.

Jak wygląda zabieg lipolizy?

Przebieg lipolizy różni się w zależności od zastosowanej metody redukowania tkanki tłuszczowej. W przypadku lipolizy iniekcyjnej należy nakłuć ciało w kilku miejscach, wstrzykując tam odpowiednio dobrany preparat lipolityczny. Jeśli podczas zabiegu wykorzystywane są nowoczesne technologie, np. laserowa albo ultradźwiękowa, nie ma potrzeby wykonywania nakłuć. Wystarczy przyłożyć głowicę określonego urządzenia do określonej partii ciała i odczekać kilka minut. Z kolei w trakcie kriolipolizy oddziałuje się na skórę zimnem.