2024-04-20

Lamele – nowoczesne wnętrze kuchni

nowoczesne wnetrza

Kuchnia jest jednym z najbardziej funkcjonalnych wnętrz naszych domów i mieszkań. W związku z tym jej aranżacja powinna łączyć w sobie nie tylko doskonały wygląd, ale także praktyczne rozwiązania. Nic więc dziwnego, że lamele cieszą się ogromną popularnością i uznaniem wśród szerokiego grona odbiorców, którzy poszukują do swoich kuchni doskonałych dekoracji, które będą trwałe i odporne na różnego rodzaju uszkodzenia. Jak je wykorzystać? Dlaczego warto postawić na lamele dekoracyjne? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

lamele do kuchni

Czy lamele nadają się do kuchni?

Lamele w kuchni https://4wall.pl/181_lamele to stała praktyka, którą możemy napotkać w wielu, najbardziej prestiżowych aranżacja wnętrz. Zdobią ona ściany, sufity kuchni. Przy ich pomocy tworzone są kuchenne ścianki działowe, które doskonale pozwalają na organizację oraz oddzielnie kuchennej przestrzeni. Jak zrobić ścianę z lameli? W pierwszej kolejności należy nałożyć wysokiej jakości klej montażowy na podłodze, w docelowym miejscu, w którym powstać ma ścianka. Następnie należy nałożyć lamele i je wypoziomować. Kolejny krokiem jest wywiercenie otworów pod kołki montażowe w suficie oraz górnych lamelach. Końcowym krokiem jest montaż lameli bocznych, przy pomocy kleju montażowego.

Pomimo tego, iż wydawać by się mogło, że lamele w kuchni nie jest najlepszym wyborem, które są czterostronnie laminowane, możemy mieć pewność, że są one w stanie poradzić sobie w najbardziej ekstremalnych warunkach. Kuchnia jest miejscem, gdzie gromadzi się ogromna ilość oparów, nietrudno o uporczywe zabrudzenia, a powietrze przesycone jest wilgocią. Laminacja sprawia, że dekoracyjne lamele będą odporne na tego typu warunki. W łatwy i szybki sposób będziemy w stanie usunąć tłuszcz i brud, a nagromadzona para nie będzie powodować odkształceń pionowych list.

modna kuchnia

Panele dekoracyjne w kuchni- dlaczego warto się na nie zdecydować?

Panele dekoracyjne w kuchni to z całą pewnością bardzo trafny wybór- łączą w sobie design oraz funkcjonalność. Lamele dostępne są w wielu, różnorodnych kolorach, dzięki czemu z łatwością będziemy mogli dopasować je do wielu styli architektonicznych, w których wykonywana jest aranżacja kuchenna. Dla wnętrz w stylu klasycznym doskonałym wyborem będą lamele dekoracyjne w naturalnych odcieniach drewna- dąb popielaty, orzech, dąb sonoma, dąb wotan oraz inne kolory znajdziesz na https://4wall.pl/. Jeśli zaś nasza kuchnia to wnętrza nowoczesne, industrialne, skandynawskie, wówczas trafionym wyborem będą lamele białe matowe, czarne matowe czy w kolorze szczotkowanego srebra.

Lamele dekoracyjne dodadzą naszej kuchni przytulnego wyrazu. Dzięki nim nasza kuchnia, oprócz miejsca do przygotowywania i przechowywania posiłków, stanie się jednym z najbardziej lubianych miejsc do rodzinnych spotkań czy rozmów z przyjaciółmi. Co więcej, lamele sprawią, że kuchnia stanie się jednym z najbardziej designerskich pomieszczeń. Ich niezwykle ciekawy wygląd sprawia, że pozostałe elementy wyposażenia prezentują się po prostu doskonale.

lamele dekoracyjne