2024-04-23

Moda domowa, czyli jak się ubrać do pracy zdalnej?

Moda domowa, czyli jak się ubrać do pracy zdalnej?

Obecna sytuacja na świecie jest zdecydowanie bezprecedensowa i wywróciła nasze codzienne życie do góry nogami. Wyjście na spacer do parku czy obejrzenie filmu w kinie to w tym momencie rzeczy, na które nie możemy sobie pozwolić, nie mówiąc już o pracy zawodowej w standardowych warunkach. Wiele z nas wskutek szalejącej pandemii koronawirusa była zmuszona do stworzenia sobie własnego home office. Praca zdalna ma swoje plusy i minusy, o czym z pewnością wiedzą pracownicy działający w ten sposób na pełen etat. Wypełnianie codziennych obowiązków służbowych zza domowego biurka to jednak nie powód, aby rezygnować z modnego wyglądu. Choć wydaje się, że w home office można bez skrupułów nosić piżamę, to niewielka zmiana potrafi całkowicie odwrócić obraz zawodowych doświadczeń. Zatem co warto nosić do pracy zdalnej?

Home office: przede wszystkim wygoda

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że podstawową zasadą przyświecającą pomysłom na domowe stylizacje jest oczywiście najwyższy komfort ich noszenia. W czterech kątach każda z nas chce się czuć jak u siebie, a garsonka czy elegancka koszula zapięta pod samą szyję niekoniecznie musi pomagać nam w codziennej pracy. Wygoda i moda mogą iść ze sobą w parze, o czym można się przekonać przeglądając popularne profile w portalach społecznościowych. Wygodny strój do pracy zdalnej jest o tyle ważny, że często w międzyczasie musimy sprawować opiekę nad dziećmi czy wypełniać domowe obowiązki.

Home office: dlaczego nie piżama?

Społeczna kwarantanna często skłania nas do wykonywania czynności, których w normalnych okolicznościach byśmy się nie podjęli. Wiele kobiet w dni wolne od pracy czy większych wyjść publicznych całkowicie rezygnuje z makijażu czy modnych stylizacji, by móc wreszcie oddać się błogiemu lenistwu. Jednak w dobie koronawirusa coraz częściej sięgamy po kosmetyki kolorowe i swoje najmodniejsze stylizacje, by znów poczuć się stosunkowo normalnie.

Podobnie ma to się do pracy zdalnej. Piżama czy koszula nocna to bezsprzecznie jedne z najwygodniejszych otfitów jakie możemy znaleźć w swoich szafach, które jednak niekoniecznie działają na naszą korzyść. Poziom motywacji spada zdecydowanie szybciej, zwłaszcza gdy decydujemy się na pracę w wygodnym łóżku. Co więcej, wielu przedsiębiorców monitoruje postępy swoich podwładnych organizując liczne wideokonferencje, w czasie których warto pokazać się z nieco bardziej „ludzkiej” strony.

Home office: jeansy, dres, a może sukienka?

Choć trudno znaleźć bardziej uniwersalne spodnie od jeansów, wiele z nas tuż po przekroczeniu progu mieszkania szybko zamienia je na ulubione spodnie dresowe. Spora część z nas czuje się maksymalnie komfortowo nosząc dżinsy przez kilkanaście godzin dziennie, dlatego wszystko zależy od naszych indywidualnych predyspozycji.

Co jeśli jednak niewygodne jeansy dość skutecznie odwracają naszą uwagę od wykonywanej pracy zdalnej? W domowych dresach też można wyglądać jak z okładki „Vogue’a”, a jednocześnie zapewnić sobie idealne warunki do home office. Coraz więcej sieciówek wprowadza do swoich ofert niezwykle szykowne i co najważniejsze, dobrej jakości spodnie dresowe, które bez skrupułów można wykorzystać w tradycyjnych stylizacjach do biura. Dresy wystarczy zestawić z wygodnym sweterkiem, bluzą typu „hoodie”, a nawet dzianinową marynarką. Co prawda większość Polek pała większą sympatią do spodni, jednak coraz więcej z nas wybiera zwiewne i lekkie sukienki. W przypadku home office jest to doskonały wybór – zawsze modnie i wygodnie, a nagła wideokonferencja nie będzie żadnym zaskoczeniem.