2024-07-16

Motywy japońskie we wnętrzu – jak je do niego wprowadzić?

Europejczycy pokochali kulturę dalekowschodnią. Potrawy, parawany japońskie, produkcje filmowe i anime to produkty, z których wiele radości czerpią mieszkańcy Starego Kontynentu. Okazuje się, że styl wschodni a ściślej japoński coraz chętniej jest wprowadzany do domowych przestrzeni. Jak prowadzić umiejętnie japońskie elementy, aby poczuć się jak obywatel kraju kwitnącej wiśni?

Japońskie wnętrze pełne harmonii

Wnętrze inspirowane Japonią cechuje się przede wszystkim oszczędnym i bezpretensjonalnym wzornictwem. Wszystkie elementy są stosowane a barwy wyważone. We wnętrzu mocno inspirowanym krajem kwitnących wiśni znajdziemy także naturalne materiały tj. parawany japońskie, które świetnie się prezentują przy przyjaznym oświetleniu.

Chcąc tworzyć japońskie wnętrze, należy pamiętać, że dodatki nie są tutaj najważniejsze, lecz przestronność pomieszczeń i prostota aranżacyjna. Takie połączenie sprawdza się od tysięcy lat. Pomimo upływu tak długiego okresu takie wartości nie zmieniają się i wpisują się na stałe do japońskiego motywu.

Wspomniane podejście jednak nie jest przypadkowe. Głównym zamiarem utrzymania powyższych wartości jest chęć stworzenia cudownego miejsca, pełnego dobrej energii, gdzie pierwsze skrzypce gra minimalizm i funkcjonalność.

Charakteryzując japońskie wnętrze, nie sposób nie wspomnieć o filozofii zen, która ma na celu uspokojenie umysłu i kontrolę własnych myśli. Filozofia emanuje za pomocą wielu elementów. Przykładem są plakaty japońskie od Bimago bezpośrednio nawiązujące do kultury japońskiej. Chcąc stworzyć własne japońskie wnętrze, takiego elementu nie może zabraknąć.

Salon w stylu japońskim – jak go stworzyć?

Chcąc wprowadzić motyw japoński do swojego wnętrza, trzeba zastosować minimalizm. Nurt ten był i od zawsze już będzie na topie. Wyróżnia się prostotą i przestronnością. Wnętrze japońskie przyjmuje zasadę „mniej, znaczy więcej”. Hasło to doskonale podsumowuje styl japoński i podpowiada, jak należy urządzić salon w klimatach dalekowschodnich.

Aby stworzyć styl japoński, należy przede wszystkim wprowadzić proste formy i materiały o naturalnym pochodzeniu. W takie założenia wpasowuje się produkt dostępny pod linkiem: https://www.bimago.pl/parawany/pomieszczenia/do-salonu-kosmetycznego.html, a także proste stoły krzesła, które są zabezpieczone dodatkowo lnem.

W stylu japońskim kładzie się nacisk przede wszystkim na drewno, kamień i bambus, który jest charakterystyczny dla tej kultury. Podsumowując klimat japoński, można z powodzeniem wprowadzać w każdym środowisku.