2024-07-16

Na czym polega rehabilitacja psów?

rehabilitacja psow

Psy po różnego rodzaju zabiegach czy urazach mogą wymagać odpowiednio przeprowadzonej rehabilitacji. Pozwoli ona na przywrócenie pełnej sprawności dla czworonożnych przyjaciół. W dodatku rehabilitacja psów to obecnie jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin weterynarii. W wielu przypadkach zdecydowanie się na zabiegi rehabilitacyjne będzie miało jak najbardziej sens i będzie bardzo korzystnym działaniem. Pozwoli na osiągnięcie świetnych efektów w związku z postawieniem na pomoc doświadczonych specjalistów. Sama rehabilitacja zawsze dobierana jest do konkretnej sytuacji i obejmuje wykonanie wielu zróżnicowanych zabiegów, które mają na celu przywrócenie psa do pełnej sprawności.

Co mieści się w zakresie rehabilitacji weterynaryjnej?

Profesjonalna rehabilitacja psów obejmuje wiele różnorodnych zabiegów, które mają na celu przywrócenie czworonogów do sprawności. Zabiegi rehabilitacyjne umożliwiają osiągnięcie za ich sprawą znakomitych efektów.

Podstawą przywracania do sprawności jest kinezyterapia, czyli leczenie ruchem. Pies ma możliwość powrotu do zdrowia dzięki licznym ćwiczeniom na bieżni wodnej czy z użyciem piłki. W zakresie zabiegów mieści się także praca fizjoterapeuty, który zgina i prostuje stawy, a także rozciąga mięśnie u psa.

Wykonywana jest także fizykoterapia, która polega na przywracaniu sprawności układu ruchu poprzez magnetoterapię, laseroterapię, ultradźwięki czy oddziaływanie temperaturą.

Ostatnim elementem wykonywanych zabiegów jest masaż, który pozwala zwalczyć napięcie mięśniowe.

Wysoka skuteczność zabiegów

Wszystkie zabiegi wykonywane w odniesieniu do psów cechuje bardzo wysoka skuteczność. Profesjonalna fizjoterapia zwierząt w Warszawie jest wykonywana z należytą starannością i sprawia, że czworonogi będą w stanie powrócić do pełnego zdrowia i prawidłowego funkcjonowania. Nawet w przypadku poważnych urazów zwierzę będzie w stanie z łatwością odzyskać sprawność i po całym procesie ponownie będzie w stanie poruszać się o własnych siłach. Chcąc zadbać o czworonoga warto tym samym postawić na wybranie profesjonalnej oferty fizjoterapii.