2024-07-15

Nowoczesne protezy rąk – jak dobrać ich rodzaj do swoich potrzeb?

Brak ręki lub części ręki nie musi już powodować znacznych trudności w codziennym życiu. Nowoczesna protetyka stoi na bardzo wysokim poziomie. Dostępne w sprzedaży protezy są funkcjonalne, wygodne i prezentują się coraz bardziej estetycznie. Mogą korzystać z nich osoby, które straciły rękę np. w wypadku lub nie mają jej od urodzenia.

Proteza kończyny górnej – szeroki i różnorodny asortyment

Osoby po amputacji kończyn górnych lub nie dysponujące nimi w wyniku wad wrodzonych są obecnie w coraz lepszej sytuacji. Dostępne są nowoczesne protezy rąk, których typ można dobrać do specyfiki problemu, oczekiwań klienta i jego potrzeb. Pozwalają one danej osobie funkcjonować w naturalny, swobodny sposób.

Obecnie proteza ręki może zostać przygotowana zgodnie z indywidualnymi wytycznymi. Oferowanych jest też kilka głównych rodzajów protez, różniących się między sobą stopniem zaawansowania i sposobem działania. Najprostsze są niezbyt drogie, ale nie gwarantują pełnej mobilności ramienia.

Proteza na rękę, z której każdy będzie zadowolony

Wybierając protezy po amputacji można skorzystać z oferowanej opcji odtworzenia kończyny górnej – można to zrobić, jeśli druga ręka jest na miejscu. W przeciwnym wypadku producent protez może skorzystać z posiadanych modeli. Często na początek oferowane są proste protezy, które imitują rękę, ale nie zapewniają mobilności ramienia.

Gdy prosta proteza przestaje wystarczać, można zdecydować się na coś bardziej zaawansowanego. Jednymi z najlepszych są protezy bioniczne imitujące prawdziwe kończyny. Można traktować je jako sztuczną rękę i cieszyć się całkiem sporą mobilnością. Najtrudniejsze jest oczywiście odtworzenie mobilności dłoni.

Zaopatrzenie ortopedyczne – kogo na to stać?

Nabycie funkcjonalnej i dobrze wyglądającej protezy kończyny górnej to wciąż spory wydatek, ale obecnie staje się coraz bardziej przystępny. Dobrej jakości protezy modularne lub inne nowoczesne rozwiązania są warte swojej ceny, bo przywracają sprawność osobom po amputacji.

Podsumowując, warto zdecydować się na właściwe dobraną protezę kończyny górnej, bo ułatwi ona życie. Te najlepsze są funkcjonalne i gwarantują możliwość samodzielnego wykonywania wielu czynności.